Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці вшанували пам’ять полеглих у боротьбі з нацизмом (ФОТО)

Учора, 9 травня, кременчуцька громада зібралася на священному для кожного жителя Кременчука місці – біля меморіалу «Вічно живим». Вже кілька десятків років різні покоління кременчужан приходять сюди в цей день, щоб вшанувати пам’ять полеглих у Другій світовій війні та привітати живих переможців.

Серед учасників меморіального заходу народний депутат України Юрій Шаповалов, міський голова Віталій Малецький разом із своїми заступниками, депутати обласної та міської рад, ветерани, представники трудових та учнівських колективів, громадських організацій, політичних партій та гості міста.

Перед початком урочистостей міський голова Віталій Малецький разом із народним депутатом Юрієм Шаповаловим обійшли ряди ветеранів, поспілкувалися з ними та подякували кожному окремо за їх життєвий подвиг, повідомили у Кременчуцькій міськраді.

Цього року увесь цивілізований світ відзначає 74 річницю Перемоги над нацизмом. Завдяки безмежному і безсмертному подвигу учасників Другої світової було зломлено хребет вермахту та звільнено країни Європи від нацистської окупації. За останніми історичними даними, людські втрати в цій війні становлять близько 50 млн. чол., з яких тільки на фронтах було вбито понад 27 млн. чоловік. Найкривавіша битва ХХ століття торкнулася кожної української родини, кожен п’ятий українець не повернувся з неї до своєї домівки.

Під час заходу у виконанні нащадків переможців пролунали згадки про безсмертні подвиги кременчужан – учасників Другої світової війни, чиї імена навіки залишатимуться прикладом беззавітного служіння своїй Батьківщині, на честь яких сьогодні названі вулиці, установи та організації тощо.

Вінок Слави від народного депутата України Юрія Шаповалова, міського голови Віталій Малецького, депутатів міської та обласної рад, ветеранів Другої світової війни та всіх жителів Кременчука поклали до меморіальної стели.

Хвилиною мовчання громада вшанувала пам’ять загиблих у роки найстрашнішої в історії людства війни. На знак безсмертя їх подвигу були дані залпи військового салюту.

Урочистим маршем перед меморіалом «Вічно живим» пройшли сучасні захисники України – бійці військових підрозділів Кременчука, курсанти Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Керівники міста, депутати, представники промислових підприємств міста, учні навчальних закладів міста та городяни вклонилися «Вічному вогню», поклавши до його підніжжя оберемки живих квітів.

Довго по завершеню урочистої частини меморіального заходу громада несла квіти до меморіалу та стояла біля «Вічного вогню», дякуючи героям минулої війни, своїм батькам, дідам і прадідам за перемогу у великому бою з нацизмом.