Ви тут:
Суспільство 

У Горішніх Плавнях модернізуватимуть систему теплопостачання міста

На апаратній нараді у Горішньоплавнівській міській раді, що відбулась у понеділок, повідомили, що 8 травня була підписана угода з підрядною організацією на впровадження І етапу реконструкції міської центральної котельні по провулку Енергетиків, 31.
Модернізація системи теплопостачання міста передбачає ІІІ етапи впровадження:
  • реконструкцію центральної котельні з встановленням 3-х газових котлів потужністю по 30 МВт, заміну трубопроводів і насосного обладнання (І етап);
  • придбання та монтаж 2-х котлів потужністю по 4 МВт, що працюватимуть на пелетах (ІІ етап);
  • монтаж системи контролю за роботою котельні (ІІІ етап).
Після планують перейти до реконструкції магістральних трубопроводів Ду500мм, що знаходяться по проспекту Героїв Дніпра.
«Проект поза сумнівом стане наймасштабнішим в історії міста. Перші кроки з організації реконструкції було розпочато з НЕФКО (Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією) ще у 2015 році. Спільно здійснено низку підготовчих робіт, розроблено техніко-економічне обґрунтування реконструкції котельні, проведено ряд зустрічей та обговорень із міжнародними експертами, отримано необхідні дозволи в центральних органах виконавчої влади. У рамках реалізації проекту за кошти міського бюджету (20,15 млн грн) придбано димогарний триходовий водогрійний котел Bosch із двома жаровими трубами потужністю 30 МВт із високим рівнем енергоефективності, аналогів якого в Україні немає. Із міського бюджету також виділено 2,2 млн грн на реконструкцію котельної зали КВП «Теплоенерго», де будуть встановлені нові котли згідно з проектом. З метою фінансування проекту 1 червня 2018 року між НЕФКО та КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» підписано важливу кредитну угоду на 5 млн Євро на 9 років під 6% річних. Горішні Плавні також отримають додаткові грантові кошти 1,5 млн Євро з Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Угода, підписана 8 травня, дає можливість розпочати роботи І етапу реконструкції центральної котельні», – зауважив міський голова Дмитро Биков.
Проект започатковано з метою зниження споживання природного газу на виробництво теплової енергії, зниження втрат тепла, забезпечення надійності теплопостачання, покращення умов праці робітників.