Ви тут:
Кримінал Суспільство 

У Дніпрі незаконний провайдер обслуговував понад 5 тисяч абонентів, — кіберполіція

Незаконна ретрансляція телеканалів була замаскована під легальний сигнал компанії. Понад 5 тисяч користувачів навіть не підозрювали, що щомісячно сплачують за піратський контент. Наразі за зверненням правовласників поліція розпочала кримінальне провадження. В офісах провайдера провели обшуки. Про це повідомляє прес-служба кіберполіції.

Працівники Придніпровського управління кіберполіції спільно зі слідчими поліції Дніпропетровщини та прокуратурою наразі встановлюють усіх осіб, причетних до організації такої протиправної діяльності.

Кіберполіція з’ясувала: працівники ТОВ за щомісячну плату надавали мешканцям житлових масивів Дніпра доступ до перегляду програм мовлення відомих українських телеканалів.

Зловмисники підключали абонентів через дротову мережу кабельного телебачення і роздавали цифровій та аналоговий сигнал. При цьому, представники провайдера не укладали договорів з правовласниками на ретрансляцію каналів. Користувачі ж навіть не підозрювали, що послуги, які їм надає провайдер, незаконні.

23 травня правоохоронці провела три обшуки в офісних приміщеннях провайдера. Вилучили комп’ютерну техніку, більш як півсотні телевізійних та інтернет-тюнерів різних модифікацій, ТВ-карти для доступу до каналів телебачення та ретранслятори цифрового сигналу та зв’язку. Крім того, вилучили печатки товариства, документацію та чорнові записи.

Послугами цього провайдера користувалися більше п’яти тисяч жителів Дніпра. Наразі доступ до кабельного телебачення для них заблоковано у зв’язку з вилученням під час обшуків техніки, яка використовувалася для передачі цифрового та аналогового сигналу.

“Кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Після проведення всіх експертиз вилученої техніки буде вирішено питання щодо перекваліфікації провадження за ст. 176 (Порушення авторських прав) КК України”, – йдеться у повідомленні.