Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цьогоріч усі позаміські заклади відпочинку для дітей на Полтавщині долучилися до профільної обласної програми

Уже четвертий рік діє обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки. Вона передбачає механізм здешевлення путівок для батьків, а в окремих випадках – і повну компенсацію її вартості.

«Ми дуже вдячні депутатам обласної ради, які підтримують цю програму, – говорить заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко. – Завдяки програмі щороку зростає кількість дітей охоплених організованими формами відпочинку й оздоровлення дітей. Так, у 2018 році таких дітей було 77,1 тис., тобто 55,2 % від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років, а це на 2,2 тис. дітей більше, ніж у 2017-му».

Нинішнього року також очікують збільшення. Вперше до обласної програми приєдналися всі 27 літніх позаміських закладів відпочинку для дітей на Полтавщині, повідомляють у Полтавській ОДА.

«Ми вважаємо, що кожна дитина має право на відпочинок, – говорить Наталія Шкоденко. – Тому кожен із батьків на Полтавщині може отримати фінансову підтримку на оздоровлення дитини коштом обласного й місцевого бюджетів у розмірі двох прожиткових мінімумів, але не більше 70% від вартості путівки».

Розрахунки показують, що, наприклад, у липні 2019 року при вартості путівки 7000 грн відшкодування для батьків становитиме – 4236 гривень.

«Дуже важливо, щоб діти були здоровими й цікаво проводили дозвілля, зокрема відвідуючи літні табори відпочинку. Обласна програма, яка вже четвертий рік працює на Полтавщині, є ефективною. Важливо, що цьогоріч до неї долучилися всі літні позаміські заклади відпочинку для дітей, – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий. – Продовжуємо спрямовувати кошти, щоб здешевити вартість путівок. Ресурси для цього в місцевих бюджетах є. Виділяємо кошти й на реконструкцію відповідних закладів».

Отже, до 70% вартості путівки можуть заплатити місцеві бюджети, а інші 30 % сплачують батьки. При цьому вони не втрачають право і ці 30% компенсувати за місцем роботи: коштом профспілкових комітетів або підприємств та організацій.

Детальніше переглянути інформацію про заклади оздоровлення та відпочинку на Полтавщині можна переглянути на інформаційному порталі «Маяк». Перелік таких установ – за ПОСИЛАННЯМ