Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Терешківська ОТГ розпочала розробляти Стратегію розвитку громади

Трохи більше року тому відбулися перші вибори в Терешківській об’єднаній територіальній громаді (Полтавський район). Та за весь цей недовгий час багато чого встигли тут вже зробити, втілити й реалізувати, наочно демонструючи переваги реформи децентралізації.

Терешківська ОТГ межує з обласним центром. В громаду об’єдналися 13 населених пунктів, що є певними перевагами та недоліками для подальшого розвитку громади. Адже, як правило, подібні громади виступають такими собі «донорами робочої сили для великих міст». Натомість самі задовольняються роллю «поселень для дачників», повідомляють у Полтавському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Сусідство з Полтавою дає й певні переваги. Головним бюджетонаповнюючим підприємством для громади є потужне будівельне підприємство. Однією з головних переваг громади також є вдале місце розташування: на головній вітчизняній трасі Київ-Харків. Всі ці та інші фактори мають бути враховані при підготовці Стратегічного плану розвитку.

Днями під час зустрічі в приміщенні Полтавського ЦРМС було досягнуто домовленостей щодо спільної роботи над цим доленосним для громади документом. Куратором непростого й копіткого процесу стане Вадим Штефан, радник з регіонального розвитку.

«Робота над Стратегією дасть нам можливість побачити сильні та не дуже сторони нашої громади. допоможе вірно розставити пріоритети у векторах розвитку. Також це сприятиме забезпеченню сталості, аби громада була успішною. Тож невдовзі розпочинаємо перший роботи – збір вихідних даних», – говорить Дмитро Івін, перший заступник голови Терешківскьої об’єднаної територіальної громади.