Ви тут:
Суспільство 

Створили матеріал, який дозволить збільшити ємність акумуляторів

Деякі найвідоміші наукові відкриття відбулися випадковим чином (тефлон, мікрохвильова піч, пеніцилін і так далі), і, схоже, ми стали свідками чергового такого відкриття. Вчені випадково створили матеріал, за допомогою якого можна буде заряджати акумулятори набагато швидше, ніж зараз.

Як повідомляє ITC.ua, фактично команда вчених намагалася розділити шари кристалів фосфору на двовимірні листи, а в підсумку створила крихітні подібні локшині смужки товщиною в 1 атом, шириною близько 100 атомів і довжиною до 100 тис. Атомів. Виявилося, що ці смужки мають ряд чудових властивостей. Співвідношення їх ширини і довжини аналогічно тросах, які утримують міст Golden Gate в Сан-Франциско. Неймовірно рівномірна, але мене ширина дозволяє точно налаштувати їх властивості, наприклад, електропровідність. Вони також дуже гнучкі, тому можуть ідеально повторювати контури будь-яких поверхонь, на які наносяться.

Понад 100 наукових робіт пророкують величезний потенціал цим нанострічках, найбільш важливою може виявитися нова технологія створення акумуляторів наступного покоління. Їх структура дозволить заряджених іонів, які живлять батарею, рухатися в тисячу разів швидше, ніж це можливо в даний час. У теорії ми отримаємо помітне скорочення часу заряду акумуляторів і збільшення їх ємності приблизно на 50%. Це також дозволить в більшій мірі використовувати поновлювані джерела енергії, щоб в майбутньому усунути залежність від викопних видів палива.