Ви тут:
Суспільство Україна 

Стало відомо, скільки в Україні висадили гектарів лісів

Під час весняної лісокультурної кампанії було висаджено 23,8 тис. гектарів лісу, з яких 1,3 тис. га – нові ліси.

Про це повідомляє Agronews з посиланням на прес-службу Держлісагентства.

“В Україні тривають роботи з відновлення лісів на місцях минулорічних суцільних зрубів (заготівлі деревини). Станом на сьогодні, під час весняної лісокультурної кампанії, вже посаджено 23,8 тис. га лісу (попередні дані). У тому числі, за рахунок лісорозведення створено 1,3 тис. га нових лісів”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що загалом у 2019 році передбачається відтворити лісові насадження на площі понад 38 тис. га.

Також повідомляється, що ліси є важливим фактором збереження біологічного і ландшафтного різноманіття. Тому останнім часом до складу установ природно-заповідного фонду включено понад 55 тис. га лісів підпорядкованих лісогосподарських підприємств. Так, у сфері управління Держлісагентства згідно з указом Президента України №130 від 11 квітня 2019 року з’явилась нова природоохоронна установа на Львівщині – національний природний парк “Бойківщина”.

За даними Держлісагентства, відповідно до законодавства, відтворення лісу на місці суцільних зрубів має відбутися протягом двох років. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та запровадження інших заходів для висаджування лісу або сприянню його природному поновленню. Зазвичай, лісівники проводять відтворення лісу вже на наступний після заготівлі деревини рік, а інколи, якщо є всі умови, і того ж року. Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени. Тож, у 2019 році відтворення лісів відбувається, переважно, на місцях суцільних зрубів 2018 року.