Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Сьогодні запрацювала перша електронна взаємодія, яка спростить процедуру перевірки аптечних закладів на наявність ліцензії

Сьогодні запрацювала перша електронна взаємодія, реалізована в межах національної системи електронної взаємодії “Трембіта”.

Перший автоматичний обмін даними в системі впроваджено між Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та Державною службою України з питань лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба).

Електронна взаємодія впроваджена для ефективної реалізації Урядової програми реімбурсації «Доступні ліки», яка передбачає повне або часткове відшкодування з держбюджету вартості лікарських засобів для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом II типу. Держбюджетом на 2019 рік передбачено 1 млрд гривень на цю програму.

Автоматичний обмін даними між НСЗУ та Держлікслужбою за допомогою «Трембіти» спрощує процедуру перевірки аптечних закладів на наявність ліцензії. Такі перевірки забезпечують впевненість у тому, що лікарські засоби за програмою «Доступні ліки» відпускають лише ті аптечні заклади, які мають чинну ліцензію. Відповідно, відшкодування вартості лікарських засобів за рахунок коштів державного бюджету отримують ті аптеки, які працюють на законних підставах, – говорить Олег Петренко, Голова НСЗУ.

«Трембіта», як основа електронного урядування, здійснює обмін даними без участі людини, що значно пришвидшує процес надання послуг, зменшує можливість механічних помилок та корупційних ризиків, та робить можливим проведення більше одного мільйона перевірок даних щомісяця.