Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути у держвласність 152 га землі

Прокуратура встановила, що в останні робочі дні 2018 року Великогабачанська райдержадміністрація ухвалила два розпорядження, якими передала фермерському господарству на 14 років земельні ділянки площею 152 га під виглядом не витребуваних земельних часток (паїв). Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Водночас, прокуратура з’ясувала, що вказані землі є землями колективної власності та використовуються місцевими мешканцями для сінокосіння та випасання худоби і не підлягають паюванню.

Окрім цього, з 1 січня 2019 року відповідно до ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні” власником вказаних земель є органи місцевого самоврядування. Таким чином, Великогабачанська райдержадміністрація прийняла зазначені розпорядження наприкінці року і передала пасовища для розорювання фермерському господарству.

“Зважаючи на виявлені порушення прокуратурою Полтавської області подано дві позовні заяви до суду з вимогою визнати недійсними розпорядження, договори оренди землі та повернути державі 152 га землі вартістю майже 5 млн гривень”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: