Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Представників ОТГ Полтавщини навчали організації надання медичних послуг в громадах

Про новий етап реформи охорони здоров’я та особливості надання медичних послуг в громадах йшлося на тематичному семінарі. Участь у семінарі взяли голови об’єднаних територіальних громад, посадові особи виконкомів ОТГ, лікарі з громад.

Навчання проходило на базі Комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Представники профільного Департаменту Полтавської ОДА розповідали про участь мед закладів області в пілотних проектах реформування вторинної, третинної та екстреної медичної допомоги, повідомляють у Полтавському ЦРМС.

Перед учасниками виступали в тому числі Юрій Курилко, заступник директора Департаменту та Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи.  Очільники Комунальної установи докладно розповіли учасникам про поточний стан впровадження телемедицини на Полтавщині.

Нині область є однією з піонерів впровадження цих новацій в Україні. Для більшої наочності була проведена велика екскурсія приміщеннями Центру. Під час семінару жваво обговорювалися реальний стан та перспективи організації надання медичних послуг у громадах в умовах реформування галузі охорони здоров’я.

Зі свого боку учасники теж мали змогу поділитися власними напрацюваннями та успішними практиками. Зокрема, про досвід створення спроможної медичної мережі доповідав Сергій Бондаренко, очільник Засульської ОТГ(Лубенський район) – найбільшої сільської об’єднаної територіальної громади в Україні.

«Реформа медицини залишається найбільш чутливою для мешканців. Важко сприймаються зміни навіть багаторічної недіючої системи. Тому для навчання представників ОТГ ми постійно запрошуємо найбільш прогресивних та фахових медиків, – сказав Геннадій Фасій, радник з муніципальних послуг Полтавського ЦРМС.

Організатором заходу став Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Перейти до вмісту