Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавська “Просвіта” видала особливу “Енеїду”

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського в рамках книжкової виставки-ярмарку “ПОШУК” відбулася презентація нового видання, присвяченого 250-річчю з дня народження Івана Котляревського “На вічну пам’ять Котлревському: “ЕНЕЇДА”.

Книга вийшла зусиллями Полтавського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”. За основу взяли берлінське видання 1922 року під редакцією Богдана Лепкого. 

“Коли я його уважно перечитав, то з цим було багато роботи, бо він всюди повикреслював властиве полтавській вимові м’яке “л”. Наприклад, Котляревський писав “гільці”, а не гілці. Я взяв інші видання — де збережено, де ні. В одних виданнях “сей”, а у Лепкого – “цей”, і це робить сухішою мову Котляревського, а вона ж у нього безмежна, як море. Багато слів мені вдалося вишукати в словниках і пояснити в примітках”, – розповів голова Полтавського обласного об’єднанна ВУТ “Просвіта” Микола Кульчинський, який редагував і уклав книгу. 

Відкривається видання однойменним віршем Тараса Шевченка, вірші Івана Франка і Лесі Українки. До видання також увійшли есей про Котляревського Євгена Сверстюка, статті Богдана Лепкого, Миколи Жулинського та спогади про відкриття пам’ятника Котляревському у Полтаві Євгена Чикаленка. 

“Котляревський дуже актуальний сьогодні. 200 років тому вперше видали “Енеїду”, але й досі читаєш і смієшся, ніби це сьогодні, і сміх цей творчий, який змушує думати, а не регіт, що руйнує душу, як у багатьох нинішніх сміхотворців”, – зазначив Микола Кульчинський. 

 

Система Orphus