Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська філія Національного військово-історичного музею України презентує нову експозицію

Фонди Полтавського музею нещодавно поповнились новими експонатами часів другої світової війни. Серед них зразки стрілецької зброї і військових одностроїв, унікальні документи та світлини. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

Встановили у музеї танк Т-34 радянського виробництва. Свого часу він брав участь у визволенні Полтави від гітлерівських окупантів у вересні 1943 року. Саме ця бойова машина за задумом керівництва філії і стане центром нової монументальної споруди.

За словами директора установи полковника запасу Віктора Дейнеги нова експозиція має на меті розповісти про маловідомі події оборони Полтави влітку 1941 року. Це є важливим елементом військово-патріотичного виховання громадян та відтворення історичної правди про участь українців у боротьбі проти фашистських загарбників.

Експозиція буде урочисто презентована 9 травня. ЇЇ почесними гостями стануть ветерани Збройних Сил, учасники бойових дій, військовослужбовці частин гарнізону. На відкриття пам’ятки також запрошені керівники області та міста, науковці, учнівська молодь Полтавщини.

“Кожен бажаючий у цей день буде мати змогу безкоштовно долучитись до огляду виставкових залів музею та зразків важкого озброєння на відкритих майданчиках. Зокрема, і літаків важкої бомбардувальної авіації”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: