Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Полтавафарм»: подолати кризу та врятувати підприємство

15 травня, під головуванням Людмили Овчаренко, відбулося перше засідання робочої групи з вивчення фінансового стану Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» та подальшого напрацювання рекомендацій щодо виходу цього підприємства з кризового стану. Про це повідомили у Полтавській обласній раді.

До складу робочої групи, створеної постійною комісією обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, увійшли депутати обласної ради, представники Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, управління майном обласної ради, адміністрації ПОКП «Полтавафарм».

У ході засідання було заслухано інформацію виконувача обов’язків директора ПОКП «Полтавафарм» Дмитра Майбороди про фінансовий стан підприємства. За його словами, на сьогодні загальна сума простроченої кредиторської заборгованості «Полтавафарму» перед постачальниками за отриманий протягом останніх років медичний товар становить близько 36 млн грн. Внаслідок цього обігові кошти підприємства будуть розподілятися на виплати постачальникам по судових рішеннях. Наразі постачальники відмовляються поставляти підприємству товар без попередньої оплати. Все це унеможливлює подальшу закупівлю лікарських засобів та медичних виробів для аптечної мережі ПОКП «Полтавафарм», в якій, за показниками минулого року, із 40 структурних підрозділів 21 спрацював збитково. Таким чином, за 2018 рік підприємство отримало збиток у 4, 6 млн грн.

В обговоренні питання взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Людмила Овчаренко, депутати обласної ради: Олександр Удовіченко, Лариса Сухопар, Валерій Калюжний, Руслан Рогов, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Куделич, начальник планово-економічного відділу ПОКП «Полтавафарм» Максим Бичков.

Йшлося про можливі шляхи виходу підприємства з фінансової кризи: виділення з обласного бюджету коштів на поетапне погашення кредиторської заборгованості, закриття окремих аптек, оптимізацію штатного розпису, вироблення ефективної стратегії у відносинах із основними постачальниками тощо.

Підсумовуючи засідання, Людмила Овчаренко акцентувала увагу на необхідності збереження підприємства та його соціальної функції – забезпечення ліками та медичними виробами хворих, переважна більшість яких проживає у сільській місцевості.

– Ми повинні не тільки глибоко проаналізувати ситуацію, що склалася на цьому підприємстві, а й оперативно розробити покроковий план його реанімації, залучивши відповідних фахівців, – зазначила Людмила Овчаренко. –Необхідно зберегти «Полтавафарм» та його важливу соціальну функцію – забезпечення ліками, в тому числі інсулінами та наркотичними препаратами, сільського населення.

За рішенням робочої групи, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, яке здійснює оперативне управління ПОКП «Полтавафарм», спільно з адміністрацією підприємства рекомендовано до 27 травня проаналізувати ситуацію по підприємству в розрізі кожного структурного підрозділу та підготувати пропозиції (фінансові, економічні, кадрові) щодо виходу ПОКП «Полтавафарм» з кризового стану.