Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Погрози, місцеві ЗМІ та безпека журналістів: у Полтаві обговорили стан медіа в Україні (ФОТО)

У прес-центрі ОКІА “Новини Полтавщини” відбулась прес-конференція першого секретаря Національної спілки журналістів України Ліни Кущ та голови Полтавського осередку НСЖУ Євгена Лопушинського. Після брифінгу урочисто нагородили активних членів НСЖУ та провели засідання правління, де обговорили сучасний стан медіа в Україні, свободи слова.

Насамперед, Ліна Кущ зосередилась на роботі Національної спілки журналістів України.

“У нас є теми і напрямки, за якими ми бачимо пріоритети. Це безпека і захист прав журналістів, підтримка незалежності українських медіа. Нам варто подумати, яким чином забезпечувати, особливо в турбулентний виборчий період, медіа і журналістів. Зокрема, напередодні виборчої кампанії президентських виборів спілка розробила з Міжнародною федерацією журналістів “Декларацію на захист свободи слова”, яку запропонувала підписати ключовим кандидатам у Президенти. Приємно, що з 6-ти кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів, 4 були підписантами цих зобов’язань. Плануємо розробити подібний документ і до парламентських виборів. Депутати мають взяти на себе зобов’язання не звужувати свободу слова і права журналістів. Окрім цього, пріоритетним для нас є підтримка молодих журналістів ”, – повідомила Ліна Кущ.

Також перший секретар НСЖУ повідомила про те, що Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України, побував на конгресі Європейської федерації журналістів України, де було прийнято дві заяви солідарності – стосовно журналістів, які переслідуються проросійською владою на Донбасі та великою кількістю нападів на працівників преси. Також Сергій Томіленко увійшов до складу виконкому Європейської федерації та на найближчі 3 роки став єдиним представником Східної Європи у цій установі.

“Дуже ціную роботу місцевих медіа, бо за ними майбутнє. У нинішніх умовах, коли тиражі й обсяг аудиторії центральних ЗМІ падає, місцеві медіа мають свою нішу, яку ніхто не забере. Саме серед журналістів місцевих ЗМІ бачимо великий потенціал для зростання і стійкість перед ударами долі”, – закцентувала Ліна Кущ про регіональні ЗМІ.

У рамках зустрічі також нагородили активних представників преси за співпрацю з НСЖУ та з нагоди 60-річчя спілки: Сергія Перепелятника, Наталю Очкань, Федора Чужу, колектив телеканалу “Центральний”, ОКІА “Новини Полтавщини”, Надію Литвин, редактора газети “Козельщинські вісті”, Анатолія Васевича, відповідального секретаря Полтавської організації НСЖУ.

Голова Полтавського осередку НСЖУ Євген Лопушинський, зокрема, зосередився на темі погроз і нападів на журналістів.

“У нас є свобода слова і зараз менше спостерігаємо таких явищ як “темники”, спроби утисків з боку влади або власників. Все одно, журналіст залишається небезпечною професією на Полтавщині. На жаль, фіксуємо випадки фізичної агресії до журналістів. Особливо гострим був травень 2017 року, коли ми мали до 10 випадків погроз, перешкоджань, фізичного впливу по відношенню до журналістів. Такі випадки були й у 2018 році. Але наразі констатуємо недостатню реакцію з боку правоохоронних структур та судових органів влади. Наразі, на стадії розгляду знаходяться дві справи. Здебільшого вони “поховані” ще на етапі слідства або свідомо чи несвідомо затягуються слідчими”

Нагадаємо, 31 травня у Краєзнавчому музеї полтавський осередок НСЖУ організовує фотовиставку “Покликання – журналіст” і виставку унікальних видань, які виходять на теренах Полтавщини з часів незалежності України. Такі заходи проводяться з нагоди відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України.