Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

П’ять років тому у зоні АТО загинув старший солдат з Полтавщини Юрій Сітяєв

Юрій Сітяєв народився у Донецьку. З дитячих років проживав у Кобеляках. У 1991 році закінчив 8 класів кобеляцької середньої школи №2, у 1995 році — Кобеляцьке професійно-технічне училище. Того ж року був призваний на військову службу в аеромобільні війська. Про це йдеться на сторінці “Книга пам’яті полеглих за Україну” у Facebook.

В 1996—1997 роках у званні старшого солдата брав участь в обмеженому контингенті миротворчих сил в Югославії на посаді старшого механіка-водія танку Т-64Б. Після демобілізації повернувся в Кобеляки.

2 квітня 2014 року призваний на військову службу за частковою мобілізацією як доброволець. Юрій Сітяєв сам прийшов до військкомату, як він сказав матері, — щоб не було соромно перед пам’яттю діда, інваліда Великої вітчизняної війни.

Старший солдат, механік-водій танка 93-ї окремої механізованої бригади, в/ч А1302, Черкаське.
З травня брав участь в антитерористичній операції на посиленні блокпостів у Добропільському районі Донецької області.

Загинув 23 травня 2014 року від кулі снайпера під час нападу терористів на блокпост поблизу села Золотий Колодязь на трасі Добропілля — Краматорськ.

За розповідями товаришів по службі, у той день близько 15:00 на блокпост під’їхав автомобіль патрульно-постової служби та інкасаторський мікроавтобус. В цей час українські бійці укріплювали свої позиції. З автомобілів вийшли озброєні чоловіки й кинули шумові гранати, а потім відкрили прямий вогонь. Старші солдати Юрій Сітяєв та Андрій Абросімов, як найбільш досвідчені, першими вступили у бій. Вони прийняли удар на себе й загинули від кульових поранень, ще два військовослужбовці дістали поранень, але атаку було відбито. Важкопоранений старший сержант Андрій Дерило помер 9 червня у київському шпиталі.

Терористи застосували таку ж саму тактику, як і напередодні під час нападу на блокпост 51-ї бригади поблизу Волновахи.

26 травня Юрія поховали на міському кладовищі в Кобеляках. Залишились мати Тетяна Петрівна Опришко, батько Микола, молодший брат Роман, сестра Наталя та 17-річна донька Аліна.

Указом Президента України № 599/2014 від 19 липня 2014 р., “За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Рішенням 40-ї сесії Кобеляцької районної ради 6-го скликання від 8 вересня 2015 року № 17 присвоєне звання “Почесний громадянин Кобеляцького району” (посмертно).

Рішенням Полтавської обласної ради нагороджений відзнакою “За вірність народу України” І ступеня (посмертно): на визнання вагомих особистих заслуг перед Полтавщиною та Україною занесений до Книги Пошани Полтавської обласної ради.

У вересні 2014 року Кобеляцька міська рада прийняла рішення пойменувати один із провулків міста на честь Юрія Сітяєва.

14 жовтня 2015 року у Кобеляках на фасаді загальноосвітньої школи №2 імені Олеся Гончара по вулиці Шевченка, 34/37, де навчався Юрій Сітяєв, відкрили меморіальну дошку на його честь.

“23 травня 2016 року біля села Золотий Колодязь на місці колишнього блокпоста відрито пам’ятний знак на честь трьох загиблих бійців 93-ї механізованої бригади, серед яких ім’я старшого солдата Юрія Сітяєва”, – йдеться у повідомленні.