Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Опішня представить кращі твори художньої кераміки світу

2019 року в Україні відбудеться Міжнародне БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського. Це вагома мистецька подія, що має на меті представлення творчості сучасних мистців та визначення кращих творів у галузі художньої кераміки 2018 – першої половини 2019 року.

Про це повідомляє Міністерство культури України.

Проект започатковано 2017 року під назвою «Українське БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського» за ініціативи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Благодійного фонду «Дар» (Україна)Співорганізаційну підтримку надали Міністерство культури України, Міністерство освіти і науки України, Львівська національна академія мистецтв, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України, Інститут культурології НАМ України, Національна спілка художників України та інші.

Уже в перший рік проведення заявки на участь надійшли не лише від українських мистців, а й від керамістів Білорусі, Польщі та Бразилії. Саме тому організатори вирішили з 2019 року позиціонувати Бієнале як подію міжнародного значення, змінивши й назву.

Цього року Бієнале стало першим в Україні масштабним проектом у галузі художньої кераміки, який підтримали 13 країн світу. За підсумками попереднього відбору, з-поміж заявлених 199 творів 107 авторів до участі в конкурсній виставці Журі обрало онлайн-голосуванням 123 конкурсні роботи 86 художників-керамістів. Серед учасників – мистці Білорусі, Бразилії, Домініканської Республіки, Єгипту, Індії, Китаю, Латвії, Польщі, США, Туреччини, Хорватії, Японії та найчисельнішої української когорти. Український простір художньої кераміки досі не дивував сучасність подібним.

Нині в Опішному триває прийом творів для формування конкурсної експозиції. Кожний учасник має надіслати роботи на адресу Музею гончарства до 30 липня 2019 року. Кращі твори Бієнале Журі визначить у серпні. 20 вересня 2019 року відбудеться урочистий вернісаж, а також церемонія оголошення й нагородження переможців. Міжнародне бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського потужно представить в Опішному талановиті імена сучасності.

поширити новину: