Ви тут:
Суспільство 

ООС: бойовики нарощують вогневі і оборонні позиції в районі Петрівського

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що російсько-окупаційні війська продовжують порушувати Мінські домовленості та норми Міжнародного гуманітарного права.Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

Окрім збільшення кількості обстрілів позицій Об’єднаних сил та мирного населення у районі лінії розмежування, окупанти облаштовують нові вогневі і оборонні позиції на ділянках розведення сил та засобів та поза ними.

На відміну від підрозділів Збройних Сил України в районі проведення операції Об’єднаних сил, які удосконалюють свої позиції на лінії розмежування сторін виключно в межах Мінських домовленостей, окупанти навмисне порушують всі домовленості. Про це свідчить у своєму щоденному звіті і Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

На основі доступних СММ даних повітряного спостереження від 15 травня, виявлено продовження траншеї, що простягалася на 20 метрів зі сходу на захід на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське, що на непідконтрольній Урядові України території.

Також зафіксовано продовження двох траншей за межами ділянки розведення, де одна траншея простягалася на 45, а друга –– на 75 метрів, за 800 метрів і 1,6 кілометра на схід від краю ділянки розведення. Всі фортифікаційні укріплення, за оцінкою та даними спостереження СММ ОБСЄ, належать збройним формуванням Російської Федерації та обладнуються з метою скорочення відстані між передовими позиціями окупантів і Збройних Сил України.

“Українська сторона СЦКК повідомляє, що спрямовані та зухвалі дії збройних формувань Російської Федерації вкотре демонструють стійке небажання дотримуватись взятих на себе зобов’язань в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи, ігнорують інтереси цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, свідчать про зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту на Донбасі”, – йдеться у повідомленні.