Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Обсяги експортної торгівлі підприємств Полтавщини поступово зростають, – Інна Іщенко

13 травня директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко розповіла про зовнішню торгівлю Полтавської області за минулий рік та окреслила її перспективи на поточний рік.

“Обсяг експорту товарів та послуг області становить майже 2 млрд дол. США, обсяг імпорту – 1,5 млрд дол. США. Таким чином зовнішньоторговельний оборот товарів та послуг у 2018 році перевищив 3,5 млрд дол. США. Упродовж багатьох років ми утримуємо позитивне сальдо зовнішньоторговельного обороту, яке у 2018 році становило 0,5 млрд дол. США. Поступово зростають обсяги експортної торгівлі підприємств області”, – зазначила Інна Іщенко.

Триває позитивна динаміка до збільшення кількості країн-партнерів Полтавської області – зараз це 147 країн світу (у 2017 році – 143 країни).

У зовнішньоекономічних відносинах з країнами світу переважає торгівля товарами.

У 2018 році – це 1,9 млрд дол. США, що більше на 2,3% відповідно попереднього року (2017 рік – 1,86 млрд дол. США, 2016 рік – 1,43 млрд. дол. США) і становить 4% загальноукраїнського обсягу експорту. За цим показником ми займаємо 6 місце у рейтингу регіонів України.

“Відбулося й зростання імпортних надходжень продукції до області (на 18%), обсяги імпорту становлять 1,4 млрд дол. США”, – додала директор Департаменту.

Основу товарної структури регіонального експорту становлять поставки мінеральних продуктів (це переважно продукція гірничодобувної промисловості), а також продукція агропромислового комплексу, легкої, хімічної та машинобудівної галузей промисловості.

Зберігається позитивна динаміка розвитку торгівлі з країнами Європейського Союзу, який є найбільшим торговельним партнером Полтавщини. Його частка у загальному обсязі експорту області становить 51%. Лідерами зі споживання нашої продукції на цьому ринку є Австрія (263 млн дол.США), Німеччина (201 млн дол.США), Угорщина (86 млн дол.США), Чехія (68 млн дол.США) та Словачинна (58 млн дол.США).

30% загальнообласного обсягу експорту припадає на перспективні ринки країн Азії.

“Відбувається поступове переорієнтування експорту на нові ринки збуту. Зокрема маємо стрімке зростання поставок до: Німеччини, Грузії, В’єтнаму, Словаччини, Сербії, Китаю, Греції, Іспанії, Узбекистану та Кореї”, – повідомила Інна Іщенко.

Три роки дії режиму вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом надали додаткові стимули для подальшого розвитку торговельної діяльності підприємств області.

“Найбільшою частиною експортних поставок на європейський ринок залишаються мінеральні продукти73% загального обсягу експортної торгівлі з ЄС, переважно продукція підприємств гірничодобувної промисловості”, – сказала директор Департаменту.

А також: зернові культури 11%; текстиль – 5%; продукція хімічної галузі – 3%, готові харчові продукти – 3%, жири та олії – 1%.

У минулому році підприємства області почали експортували на ринок ЄС овочеву продукцію (0,5%).

З країн Європейського Союзу найбільше ввезено: мініральних продуктів – 18%, машин та обладнання – 16%, продукції хімічної галузі – 15%, паперу, картону – 12%, харчових продуктів – 11%, недорогоцінних металів – 7%, текстилю – 7%.

“У 2018 році підприємства області стали активними учасниками міжнародних виставкових заходів як в Україні, так і за її межами. Окрім вже звичних майданчиків Європи, експортний потенціал товаровиробників області було представлено на заходах високого рівня у досить віддалених куточках світу, зокрема в Китаї, ОАЄ, Йорданії, Єгипті”, – наголосила Іщенко.

Основним завданням щодо розвитку зовнішньої торгівлі підприємств області на 2019 рік, відмітила Інна Сергіївна, є створення сприятливих умов для подальшого нарощування експортного потенціалу Полтавщини, у рамках реалізації механізму вільної торгівлі з перспективними країнами-найбільшими торговельними партнерами області.

розробка та поширення серед дипломатичних установ, торгово-економічних місій якісного інформаційного продукту щодо економічного та інвестиційного потенціалу області. А також: поширення позитивних відомостей про економічний та інвестиційний потенціал області; поширення комерційних пропозицій підприємств області (Каталог продукції експортерів Полтавщини. Наразі ми вже зібрали інформацію зацікавлених підприємств і працюємо над формування каталогу); проведення міжнародних інвестиційних, економічних заходів, у тому числі галузевих, В2В зустрічей за участі товаровиробників Полтавщини; широке інформування суб’єктів господарювання області щодо можливостей участі в міжнародних виставках і ярмарках («Календар міжнародних виставкових заходів», що акумулює найбільш актуальну інформацію у розрізі галузей щодо виставкових заходів у світі. Ми вже зібрали перелік найважливіших виставкових заходів на ІІ півріччя 2019 року по всьому світі, а також анонси головних заходів на 2020 рік.

Довідково. За підсумками 2018 року за обсягами експортної торгівлі найбільш активними є наступні підприємства:

гірничодобувної промисловості

 • ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»,

 • ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат»

машинобудівної галузі

 • ПрАТ «Кременчуцький колісний завод»,

 • ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»,

 • ПрАТ «Кременчуцький завод дорожних машин»,

 • ТОВ «ДІ-СТАР»

хімічної промисловості

 • ПрАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю»

харчової та переробної промисловості

 • ПАТ «ДЖЕЙ ТІ ІНТЕРНЕШНЛ УКРАЇНА»,

 • ТОВ «УКРОЛІЯ»,

 • ТОВ «Глобинський переробний завод»,

 • ТОВ «Пирятинський сирзавод»,

 • ПП «ВТК «ЛУКАС»,

 • ПрАТ «ДОМІНІК».