Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Об’єднаним територіальним громадам Полтавщини презентували проект «Поліцейський офіцер громади»

Представники ГУНП в Полтавській області розповіли громадам області про можливість запровадження важливої ініціативи в сфері громадської безпеки та правопорядку.

Інформаційна зустріч з представниками об’єднаних територіальних громад з метою презентації проекту відбулась за участі заступника начальника відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУНП в Полтавській області Сергія Гавловського.

Проект вже успішно запроваджено в сусідніх Дніпропетровській та Кіровоградських областях, тому з метою його подальшого поширення на полтавщину керівника ОТГ розповіли про деталі та переваги ініціативи.

Суть проекту полягає в тому, що в кожній ОТГ житиме та працюватиме поліцейський, який опікуватиметься виключно безпекою та захистом цієї громади. Правоохоронець повинен мати  робочий кабінет на території ОТГ, службовий автомобіль та спеціальний планшет, де міститиметься електронна документація.

– Поліцейський повинен бути впізнаваним серед населення, знати довірену йому територію та людей, дослуховуватися до проблем місцевої громади.   Поліцейський громади – це частина громади. Він відгукується на її потреби, залучає людей для покращення безпеки, а також звітує про результати роботи не лише перед поліцією, а й перед громадою. Нові офіцери виконуватимуть усі функції дільничного. Оцінка ефективності роботи поліцейського – це рівень довіри в громаді до офіцера та Нацполіції загалом. Головне ж – це зниження рівня злочинності, – повідомив Сергій Гавловський.

Реалізація проекту передбачає декілька кілька етапів. Спочатку відбераються кандидати на посади поліцейських офіцерів громад. Це мають бути не цивільні особи, а люди, які працюють у правоохоронних органах. Потім вони пройдуть навчання, яке триватиме від двох до п’яти  місяців.

ОТГ, які готові стати учасниками проекту, повинні підписати відповідний Меморандум.

Нині вже в деяких ОТГ Полтавщини створили поліцейські дільниці.

– Ми ще минулого року збиралися й обговорювали потребу створювати в ОТГ поліцейські дільниці. Дякую головам громад, які відгукнулися на цю пропозицію. Зокрема, у Ланнівській ОТГ вже створили поліцейську станцію, що є взірцем для інших громад, а в Омельницькій – встановили більше 40 камер відеоспостереження.  У нас 45 ОТГ, і лише в 14 створені відповідні поліцейські станції. Сьогодні ми зібралися, аби обговорити проблемні питання щодо створення поліцейських дільниць, – розповіла Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Маємо надію, що перпективи майбітньої реалізації Проекту «Поліцейський офіцер громади» стане черговим підтвердженням успішності запровадження реформи децентралізації та наближення якісних послуг до населення.