Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацбанк може знову націоналізувати ПриватБанк, якщо суд скасує попереднє рішення — Рожкова

Якщо суд скасує ухвалене у 2016 році рішення про націоналізацію ПриватБанку, Національний банк України наполягатиме на його повторній націоналізації. Про це повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю Reuters, інформує espreso.tv.

За її словами, скасування націоналізації призведе до зриву фінансування на $3,9 млрд за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом і похитне довіру інвесторів.

Скасування націоналізації також змінить механізм, за допомогою якого держава передала банку 155 млрд грн на докапіталізацію, вважає Рожкова.

“Тоді банк залишиться без капіталу. Ми як регулятор фінансового сектору ухвалимо рішення відповідно до закону: стаття 56 закону говорить нам, що ми повинні оголосити такий банк неплатоспроможним”, – пояснила Рожкова.

Повернення “ПриватБанку” державі є кращим варіантом, враховуючи роль цієї фінансової установи в економіці, вважає заступник голови НБУ.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на 9,2 млрд грн.

Екс-очільниця Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що у разі скасування націоналізації ПриватБанк можуть ліквідувати.