Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 16 травня

16 травня – День Тимофія і Маври. Говорили, що з цього дня у корів молоко додається. Господині раділи цьому, оскільки в селах в старовину молоко було одним з основних продуктів харчування. Також цей період відомий цвітінням черемхи. Про це інформує supermg.com.

Якщо людина народилася 16 травня, то вона, згідно з віруваннями, буде чудово готувати. Також цілющою силою в цей день наділяли кропиву. Люди варили з неї борщ, а також били один одного кропивою для того щоб весь рік бути захищеними від хвороб. 16 травня починає цвісти черемха і бузина, ялинки змінюють зелень. 16 травня знахарі також відправлялися збирати цілющі трави і готували з них зілля. Особливо цілющими вважалися настої з молодої кропиви, які допомагали позбутися від великої кількості хвороб.

Селяни виділяли цей день під роботи в городі. Вони займалися посадкою молодої капусти, засівали землю іншими овочевими культурами. Перед посадкою розсаду кропили святою водою і вважали, що так зможуть захистити її від гусениць, попелиць та інших шкідників.