Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 14 травня

14 травня — День Ієремії Запрягальника. Зазвичай 14 травня зацвітає аґрус, прилітали стрижі, яких зустрічали з особливою радістю і пригощали хлібними крихтами, насінням. Про це повідомляє supermg.com.

У народі 14 травня називали по-різному: Веремій-яремник, Веремій-запрягальник, Яремник-засіва. Звичайно, всі ці назви були невипадкові: дійсно, на Ієремії проводили велику кількість посівних робіт. Погода до 14 травня встановлювалася тепла, і говорили, що літо вже зовсім близько.

У православній церкві 14 травня читали молитви на славу святого Ієремії. Згідно з прийнятими звичаями, саме зараз починалися найважчі і виснажливі роботи, які були дуже важливі для хліборобів. Не дивно, що в цей період народ особливо просив Божої допомоги і захисту від негативних природних явищ, які могли перешкодити отримати багатий врожай. Існувало вірування, згідно з яким Єремія в день 14 травня запрягає свою небесну колісницю і сіє хліб, чим і допомагає хліборобам.

З першої росою 14 травня народ виходив у поле сіяти, але перед цим селяни обов’язково служили молебень пророка Єремії. Тільки після цього можна було приступати до роботи. Сіяли овес з 14 травня і до тих пір, поки цвіли яблуні та груші.