Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині офіційно відкрили фестиваль “Решетилівська весна” (ФОТО)

Довгоочікуваний фестиваль розпочався 17 травня. У програмі свята були тематичні екскурсії, виставки народного мистецтва, виступи гуртів “MOZGI”, “Жадан та собаки”, “Cover-Band”, “Дебош”, “Patsyki z Franeka”. Сьогодні, 18 травня, настав час офіційного відкриття “Решетилівської весни”.

Вже традиційно розпочали свято з покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та урочистою ходою “День Європи у вишиванці”, у якій взяли участь творчі колективи міста, народні майстри, молодь і почесні гості фестивалю: голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, виконуючий обов’язки голови Полтавської ОДА Роман Товстий, народні депутати України Артур Герасімов, Олег Кулініч, директор Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко та представники міської влади – секретар Решетилівської міської ради Оксана Дядюнова, голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця та голова Решетилівської райради Сергій Колотій.

“Це свято особисто для мене —  статусність Решетилівки, району, туристична привабливість через відновлення культурної спадщини у вигляді вишивки “Білим по білому”, килимарства, у вигляді відродження Всеукраїнського центру вишивки та килимарства у приміщенні колишньої фабрики. Найбільша мета на короткострокову перспективу — це отримання статусу національного або всеукраїнського свята. Саме до цього ми зараз прагнемо. Зміна статусу це завжди більша привабливість для гостей і для учасників цього фестивалю. Над цим ми зараз і працюємо”, – наголосив Олександр Біленький.

З кожним роком “Решетилівська весна” набуває все більшого розмаху, стає яскравішою та привабливішою.

“Вже традиційно з року в рік нас збирає Решетилівка. Це чудове епохальне місто, яке стає все кращим і кращим. Якщо певну кількість років тому ми розсилали запрошення майже по всій Україні і нам відповідало небагато людей, то зараз ми бачимо, що немає місця, де яблуку впасти. Дуже приємно бачити, як ми вміємо шанувати традиції нашої Решетилівщини”, – сказав Роман Товстий.

Як зазначив Олег Кулініч, в останні роки на Полтавщині проводять все більше фестивалів, які демонструють різнобарв’я краю, культурне багатство та таланти українського народу.

“Ці свята необхідні для нас українців тому, що вони нас об’єднують. Вони нам нагадують про нашу історію, культуру. Я особисто намагаюсь ці свята підтримувати. Основне це те, щоб Україна, щоб нація були цілісною. Я хочу побажати, щоб такі фестивалі продовжувались у нас на Полтавщині, щоб було більше ентузіастів. Люди все цінують, розуміють ці заходи і беруть в них участь”, – зазначив Олег Кулініч.

Сьогодні та завтра на гостей “Решетилівської весни” очікують різноманітні розваги, смаколики, екскурсії, виставки, майстер-класи з живопису, ручної килимарської вишивки, гончарства і виступи музичних гуртів “KAZKA”, “БЕZ обмежень”, “MAD HEADS”, “УкраїнськаСКА”, “Брати Гадюкіни”.