Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині 98% перевірених об’єктів з масовим перебуванням людей не обладнані системами протипожежного захисту

13 травня у Полтавській ОДА обговорили стан протипожежного захисту загальноосвітніх навчальних закладів та інших об’єктів з масовим перебуванням людей.

За останні 5 років на Полтавщині виникло 16 пожеж у закладах освіти.

“Контроль за дотриманням норм протипожежної безпеки закладами освіти та об’єктів масового перебування людей виконує ДСНС, яка й проводить перевірки виконання вимог законодавства з пожежної безпеки та надає приписи. Хоч багато з них залишаються не виконаними”, – зазначив начальник Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко.

Та додав, що на даний момент в області є 4 заклади освіти, які ще не виконали приписи ДСНС. (Устивицька ЗОШ І-ІІІ ступенів Великобагачанської районної ради, Матяшівська ЗОШ І-ІІ ступенів Великобагачанської районної ради, Пологівський навчально-виховний комплекс “ЗОШ І-ІІ ступенів дошкільний навчальний заклад” Новосанжарської районної ради, Новосанжарський навчально-виховний комплекс Новосанжарської районної ради.

“У 2018 році перевірено 1419 об’єктів з масовим перебуванням людей, в тому числі й заклади освіти. Під час перевірки виявили 14126 порушень вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки. До адміністративної відповідальності притягнуто 1450 керівників та подано 29 адміністративних позовів. Більшість порушень й досі не усунено”, – повідомив заступник начальника ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Гришанін.

Цьогоріч перевірили 576 об’єктів з масовим перебуванням людей, з них 501 навчальний заклад. Виявили 4627 порушень вимог законодавства, з них 293 — були виявлені під час минулої перевірки. 530 керівників притягнуто до адміністративної відповідальності.

“98% перевірених об’єктів не обладнані системами протипожежного захисту”, – наголосив Володимир Гришанін.

“Перевірки показали, що протягом тривалого часу гроші вкладали в об’єкти на все, окрім пожежної безпеки. Відтепер при подачі проектів на реконструкцію тих чи інших об’єктів найперше перевірятиметься стан протипожежної безпеки об’єкту. Зараз найголовніше усунути порушення у навчальних закладах до вересня місяця”,- наголосив т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.