Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

На Миргородщині обговорюють створення ще однієї об’єднаної територіальної громади

На Миргородщині створено одну об’єднану територіальну громаду – Великосорочинську. Зараз триває обговорення навколо створення ще однієї ОТГ з центром в одному з найбільших населених пунктів Миргородщини – селищем Ромодан.

Потенційна об’єднана громада має суттєвий потенціал фінансової спроможності. Адже, саме Ромодан нині є однією з головних вузлових залізничних станцій в Полтавській області, повідомляють у Полтавському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Вже було проведено кілька робочих зустрічей керівництва селищної ради та радників Полтавського ЦРМС. Фахівці Центру завітали до Ромодану. Аби прийняти участь в громадських слуханнях.

Про переваги добровільного об’єднання та успішні практики ОТГ розповівОлександр Ісип, радник з децентралізації Полтавського ЦРМС. Він наголосив на важливості оперативного прийняття рішення про створення Ромоданівської об’єднаної територіальної громади. Бо «вікно можливостей вже дуже вузьке» – цього року має завершитися період «добровільності». Відповідно, «білі плями» будуть поєднані до існуючих ОТГ згідно перспективного плану. В цьому документі, прийнятому Полтавською обласною радою наприкінці минулого року, Ромоданівська громада має стати частиною Миргородської ОТГ.  

Про правові нюанси та колізії утворення об’єднаної громади мешканці дізналися від Володимира Божка, радника з юридичних питань. В своєму виступі він акцентував увагу на дотриманні усіх процедур та термінів.