Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Ми зможемо забезпечити потреби Полтавщини у продовольчому зерні, – Сергій Фролов

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулася онлайн-відеоконференція з актуальних питань агропромислового комплексу Полтавської області.

Як зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов, питання, які сьогодні розглянули, лежать у площині повноважень не тільки сільськогосподарських служб, а й державних органів влади і місцевого самоврядування.

– Весняно-польові роботи цьогоріч, відносно минулого року, почалися раніше на 2 тижні, але різке похолодання в середині квітня та дощова погода, у значній мірі стримали їхній хід. Опади та сприятливий температурний режим з початку квітня обумовили нормальні умови для росту і розвитку озимих культур і ранніх ярих зернових культур. Добре збереглися озимі культури. За тим станом розвитку, який маємо на сьогодні, ми зможемо забезпечити потреби області у продовольчому зерні, – розповів Сергій Фролов.

Та зазначив, що все ж для пізніх ярих культур, таких як кукурудза та соя, температурний режим квітня був прохолодним і посів їх змістився на більш пізні строки.

– Там, де досить рано посіяли кукурудзу, через холодні погодні умови, є побіління сходів, а це не зовсім добре. Сьогодні посіяно майже 75% площ посіву кукурудзи, плануємо висадити її на площі 563 тисячі гектар — найбільшій площі в Україні, – сказав Фролов.

Деякі райони тільки починають посів сої.

– Я розумію, що дехто працює з агрохолдингами для обробки землі, але варто все встигати вчасно. Також контролюйте роботи по захисту рослин. Адже через недотримання норми хімікатів, гинуть цілі родини бджіл.

Також нагадую, що в області діють програми для малих фермерів, аграрні розписки, компенсація за придбання вітчизняної техніки. Використовуйте ці можливості, подавайте свої заявки. І звертаюся до керівників районів у яких теж діють програми, особливо на умовах співфінансування з областю. Залучайте фермерів, розповідайте, пропонуйте. Впевнений, що охочих буде вдосталь.

Ситуацію в області по роботі фермерських та аграрних господарств ми контролюємо та моніторимо. З усіма питаннями, які у вас виникають — звертайтеся напряму до нашої адміністрації, або у профільний Департамент, – написав на своїй сторінці у соцмережі т.в.о.голови Полтавської ОДА Роман Товстий.