Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ми вирішили створити у Полтаві свою унікальну виставку. Дуже приємно, що вона розширює масштаб, – Микола Білокінь про “ПОШУК”

Сьогодні, 23 травня, у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського розпочала роботу Друга універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК».

Як ми раніше повідомляли, на її відкриття завітали представники обласної та міської влади, гості зі столиці, делегація з Республіки Білорусь. На виставці відкрили Білоруську резиденцію та презентували тематичну поштову марку. 

Під час урочистого відкриття дводенного заходу відвідувачам презентували унікальне видання – «Енеїду» Івана Котляревського 1809 року випуску з автографом автора.

Крім того, представили особливий штемпель «Полтавщина – край любові. Poltava region – Homeland of love».

– Коли вирішували запровадити виставку, то постало питання організовувати її чи ні, адже в Києві, Львові, Харкові, Миколаєві та Запоріжжі подібні заходи також відбуваються. Звісно, ми вирішили створити у Полтаві свою унікальну виставку. Дуже приємно, що вона розширює масштаб, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь.

Перший заступник голови Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення Богдан Червак наголосив, що виставка набуває статусу загальнонаціональної, адже більше половини областей України представлено на ній.

– Книга була, є і буде тією духовною цінністю, тим стрижнем, який формує людську особистість. Не можна нині уявити сучасну культурну людину, яка не читає українських книжок. Важко переоцінити значення цієї виставки. Так, осередки, де презентують українську книгу, – це Львів, Київ і Харків. Але ми маємо відродити історичну справедливість щодо Полтавщини і до Полтави, бо чимало класики української літератури народилося на полтавській землі. Й абсолютно правильно буде, коли в Україні, на Полтавщині, теж з’явиться масштабна книжкова виставка. Бажаю, щоб вона стала традиційною та її відвідували багато людей, – розповів Богдан Червак.

– Другий рік проводимо «ПОШУК». Прагнемо створити середовище для популяризації книги. В межах виставки не тільки продають видання, відбуваються заходи, які формують культуру та любов до читання, брендують українську книгу. Програма різноманітна, при тому не тільки в науковій бібліотеці. Залучені й бібліотека імені Панаса Мирного, бібліотека імені Олеся Гончара, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, відділення «Укрпошти». На вході до бібліотеки імені Котляревського працює містечко майстрів, відбуваються майстер класи, – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко. – Зазвичай масштабні книжкові виставки, форуми, толоки проводять громадські, приватні організації чи ініціативні групи. На Полтавщині ж до створення «ПОШУКу» долучається влада.

На «ПОШУКу» представлені 43 видавництва із 13 областей України. Почесним експонентом книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК» є Республіка Білорусь. Три видавництва із цієї країни презентують свої видавничі новинки. Книжкова виставка-ярмарок розмістилася на п’ятьох поверхах ПОУНБ імені І.П. Котляревського. На трьох відбувається торгівля. У межах «ПОШУКу» проведуть низку зустрічей з авторами, презентації, обговорення й автограф-сесії.

Перейти до вмісту