Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно звільнити полонених українських моряків

Міжнародний Трибунал з морського права оприлюднив рішення щодо позову України про захоплення українських кораблів із моряками в Керченській протоці. повідомляють у Міноборони.

— Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити наші військові кораблі та повернути їх під наш контроль, а також звільнити 24 моряків і повернути в Україну.

Наказ Трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно. Затримання трьох військових кораблів та 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом.

– Ми очікуємо, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ Трибуналу. Нагадаю, що в подібній справі — Arctic Sunrise — Росія також не брала участі, але швидко звільнила людей, — йдеться у повідомленні на офіційній сторінці Facebook заступника міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль.