Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Кременчук відвідали делегації з іноземних університетів (ФОТО)

Міський голова Віталій Малецький зустрівся з делегаціям  із Університету Матея Бела у місті Банська Бистриця (Словаччина) та Вільнюської Колегії/Університету прикладних наук (VIKO), які перебувають в місті з офіційним візитом.  

Кременчук на зустрічі також представляли перший заступник міського голови Володимир Пелипенко та заступник міського голови Ольга Усанова, професор, доктор технічних наук,  ректор Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського Михайло Загірняк, професор, доктор економічних наук, декан факультету економіки і управління Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Андрій Почтовюк, доцент кафедри обліку і фінансів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, кандидат економічних наук, Інна Ховрах, заступник директора з проектної діяльності КП «Інститут розвитку Кременчука» Оксана Кузьменко. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

З боку університету імені Матея Бела у місті Банська Бистриця (Словаччина) участь у офіційній зустрічі взяли ректор Владімір Хядловський проректор із розвитку та інформації Марек Дрімал. Вільнюська колегія університету прикладних наук  (Литовська Республіка) була представлена  проректором із економіки Андреюсом Садаускісом; віце-деканом  факультету економіки Рітою Мартісіене; еразмус-коордінатором факультету економіки Дангуоле Ігнатавічіуте.

Вітаючи представників наукової спільноти Кременчука, Словаччини та Литви, міський голова Віталій Малецький підкреслив, що в розвитку міста відіграє велику роль Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського. Цей заклад вищої освіти упродовж кількох десятиліть є одним із основних постачальників кваліфікованих кадрів для підприємств, організацій, установ,  сфери бізнесу Кременчука, Полтавської області. Він постійно розвивається, орієнтуючись на кадрові потреби підприємств  внутрішнього та зовнішнього ринків, на новітні напрямки розвитку науково-технічного прогресу. 

Керівник міста підкреслив, що наразі в закладах вищої та середньої освіти Кременчука на стадії реалізації перебувають чимало проектів у частині обміну між студентами, підвищення рівня професійної  кваліфікації  педагогічного та викладацького складів.  Цей гарний та взаємовигідний партнерський досвід, який дозволяє учасникам навчального процесу різних країн поглибити свої знання за рахунок ознайомлення новими методиками та практиками, знайти робочі місця з гідною заробітною платою тощо. Разом із тим, Віталій Малецький підкреслив, що в ідеалі хотілось би, щоб кременчуцькі студенти та молоді спеціалісти застосовували перейнятий  іноземний досвід на підприємствах, організаціях, установах Кременчука, розвивали економіку України.

У рамках зустрічі керівник міста зробив коротку презентацію економічного потенціалу потужних промислових підприємств Кременчука, проектів, реалізованих в сфері транспортних перевезень і енергетики тощо.

Головною метою візиту делегацій іноземних університетів до Кременчука є підписання Меморандуму про співпрацю з КНУ ім. М. Остроградського. Тож на офіційній зустрічі науковці Університету Матея Бела у м. Банська Бистриця (Словаччина) та Вільнюської Колегії/Університету прикладних наук (VIKO) та Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського висловили надію, що підписання цього документу дасть потужній поштовх для плідної партнерської діяльності.