Ви тут:
Кримінал Суспільство 

Колишній бойовик “ЛНР” здався українським правоохоронцям

Співробітники СБУ встановили, що у квітні 2018 року мешканець тимчасово окупованого Лутугинського району через матеріальні труднощі вступив до так званої “народної міліції ЛНР”. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

У лавах проросійських сепаратистів чоловік чергував на бойових позиціях терористів, будував фортифікаційні споруди, спостерігав за позиціями військовослужбовців ЗСУ. Зазнавши морального тиску та фізичних знущань з боку бойовиків, чоловік швидко розчарувався у своєму виборі.

У листопаді минулого року він перейшов на підконтрольну українській владі територію і звернувся до правоохоронців. Після ретельної перевірки співробітники СБУ встановили, що чоловік не брав безпосередньої участі у бойових діях і не вчиняв інших тяжких та особливо тяжких злочинів.

У травні рішенням суду колишнього учасника НЗФ звільнили від кримінальної відповідальності.

З початку 2019 року Програмою СБУ “На тебе чекають вдома” скористалося одинадцять колишніх учасників терористичної організації “ЛНР”, п’ятеро з них уже повернулись до мирного життя. Загалом за час існування Програми на Луганщині від кримінальної відповідальності звільнено сорок три особи.

“Служба безпеки України нагадує, що відповідно до ч. 2 ст. 258-3 Кримінального кодексу України від кримінальної відповідальності звільняються особи (крім керівників та організаторів), які добровільно повідомили правоохоронні органи про терористичну діяльність, сприяли її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку зі створенням або діяльністю такої групи чи організації, та якщо в їхніх діях немає складу іншого злочину”, – йдеться у повідомленні.