Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Хода пішки продовжує життя, – вважають вчені

Любителі пішої ходи можуть жити довше за інших. Вага самої людини не матиме жодного значення.

Добре відомо, що піша ходьба набагато корисніша для здоров’я людини, ніж пересування в різного роду транспортних засобах. Але велике значення має і те, з якою швидкістю людина ходить пішки, як показало дослідження американських вчених з Клініки Майо. Вони з’ясували, що швидко пересуваються пішки люди можуть жити довше тих, хто ходить повільно, і при цьому не має ніякого значення вага людини. Такими є результати аналізу інформації по 474 919 людям із середнім віком в 52 роки. Спостереження за ними проводилися в період з 2006 по 2016 роки, повідомляє zdorovia.com.ua

Встановлено, що жінки, які швидко пересуваються мали середню тривалість життя від 86,7 до 87,8 років. Чоловіки, також рухалися швидко, могли похвалитися тривалістю життя від 85,2 до 86,8 років. На жаль, у любителів повільної ходьби були менш райдужні перспективи. Середня тривалість життя для жінок становила 74 роки, а для чоловіків – 64,8 року.

Як вважають автори дослідження, це співвідношення зберігається навіть в тому випадку, якщо любителі ходити швидко мають великі обсяги зайвої ваги і ожиріння. При цьому дослідженні було чисто спостережливим, воно не довело, що швидка ходьба неодмінно збільшує тривалість життя. Однак, швидкість пішої ходи може бути одним із маркерів, за якими лікарі будуть складати картину здоров’я своїх пацієнтів крім інших тестів.

Перейти до вмісту