Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Хочете красиво, комфортно, функціонально?

Уявимо портфоліо наших населених пунктів. І тут не так важливо, говоримо про великі міста, чи маленькі села, бо лише до певної міри загальна картинка – результат попередньої історії забудови і розвитку територій. Не менший вплив на вигляд населених пунктів відбувається прямо зараз, на наших очах і за нашої участі: будуємо, реставруємо, ремонтуємо, створюємо чи захаращуємо, засмічуємо, занедбуємо і т.д.

На слуху у кожного вислів «євроремонт», але це завжди відносять до помешкань. А як бути з публічним простором, чи можна змінити його і зробити більш людиноорієнтованим? Як навчитися комунікувати з громадою, вивчати запити населення і безконфліктно приймати кращі рішення з облаштування зон відпочинку, розвитку транспортної системи, дорожньої інфраструктури? Якою має бути роль архітектора в розбудові сучасного простору?

На ці та інші питання шукали відповідь під час воркшопів, які три дні поспіль проходили на базі Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка для студентів-архітекторів.

Модераторами заходу стали Вітек Хебановськи – соціолог, президент польської фундації «Інший простір» та Поліна Вєтрова – архітекторка, яка працювала в органах місцевого самоврядування як начальник профільного відділу у Полтавській та Сумській області.

Під час воркшопів відбувалися зйомки анімаційного ролика “Чому варто стати архітектором місцевого самоврядування”, який буде поширюватися в соціальних мережах і розрахований на студентів та молодих архітекторів, усіх зацікавлених у створенні сучасного обличчя своїх міст і сіл.

«За допомогою короткометражного фільму ми хочемо показати переваги роботи в органах місцевого самоврядування, як змінити місцеву реальність разом з мешканцями. Покажемо приклади найцікавіших громадських проектів за участю мешканців, які можуть надихнути майбутніх архітекторів до активної взаємодії з громадськістю при плануванні вуличних просторів», – говорить Люде Рено, режисер.

Студенти Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка опрацьовують результати дослідження території внутрішнього двору університету.

Семінари для студентів-архітекторів є частиною проекту “Розвиток сучасних громад. Простір/ Планування / Залучення”. Проект реалізується “Fundacja Inna Przestrzeń”(Польща) та ГО “Гадяч дружній” (Україна). Проект співфінансується в рамках програми польської співпраці в галузі розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

фотограф: Ася Лопат (Asia Łopat)

Детальніше про проект можна дізнатися на сайті http://arhitektura-uchasty.jimdofree.com

Перейти до вмісту