Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Хакерам вдалося встановити у WhatsApp програми-шпигуни

Популярний месенджер WhatsApp опинився у центрі скандалу. Через уразливість хакери встановлювали на смартфони користувачів програми-шпигуни. При чому постраждали як власники Android, так і IOS. Про це повідомляє “24 канал“.

Хакери дзвонили користувачам і таким чином встановлювали шкідливе програмне забезпечення. При цьому жертва могла навіть не відповідати на дзвінок – шпигунська програма встановлювалась у будь-якому випадку.

Згодом, інформація про вхідний дзвінок часто пропадала зі списку вхідних викликів. Тож користувачі навіть не здогадувались, що за ними стежать.

Хакери встановлювали програму, яку розробила ізраїльська компанія NSO Group. Цей виробник створює програмне забезпечення для розвідувальних служб на Близькому Сході.

Один із продуктів компанії – програма Pegasus, яка може віддалено вмикати камеру і мікрофон на смартфоні, читати повідомлення і електронну пошту, а також збирати дані про розташування користувача.

Цю програму створили для того, щоб влада могла боротися з тероризмом і злочинністю. Однак у руках зловмисників вона стала інструментом для викрадення даних про користувачів.

“У компанії закликають користувачів встановити останнє оновлення програми, щоб уникнути витоку даних. Оновлення має захистити користувачів від уразливості. Останнє оновлення, яке стосується відомої зараз уразливості, компанія випустила в понеділок (13 травня)”, – йдеться у повідомленні.