Ви тут:
Суспільство Україна 

Карпатський винахідник створює одноразовий посуд із залишків рослин

Винахідник Петро Бобонич розробив спосіб виробництва одноразового посуду з органічної сировини, яка зазвичай залишається в полях після збирання врожаю. Про це він розповів в інтерв’ю виданню «Промислова екологія».

Бобонич не став розкривати всі деталі виробництва, адже винахід недавно запатентований і він перебуває в процесі реєстрації.

“Можу тільки сказати, що вся сировина для виготовлення посуду – це продукти аграрного виробництва, які на сьогодні не використовуються ніде, наприклад, з вирощування кукурудзи ми споживаємо тільки її плоди. Інше просто залишається на полях або взагалі спалюється. Властивості ж рослини дозволяють після технічної переробки (подрібнення) створювати з неї сировину, яке буде досить пластичною і міцною і зможе без проблем замінити пластиковий посуд, або, наприклад, бокси для їжі, які стали популярними останнім часом”, – розповів він.

Бобонич впевнений, що в Україні досить сировини, яка може стати основою для такого одноразового посуду.

“У нас є хороший потенціал і величезні запаси сировини, які лежать просто під ногами, або взагалі поки вважаються мотлохом. Насправді, властивості рослин такі, що ми цілком можемо компенсувати пластик природними елементами, причому, це може бути не тільки кукурудза.  Їхнє застосування призведе тільки до збереження екології на Землі, тому що повторне використання дає можливість застосувати як корм для тварин”, – уточнив винахідник.

За матеріалами eco.com.ua