Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Іноземні й українські делегації та виставка-турсалон: як у Полтаві святкували День Європи (ФОТО)

Починаючи з 2003 року в Україні щороку у третю суботу травня святкують День Європи. Таким чином, цьогоріч святкують 18 травня. У Полтаві ж на Театральній площі до Дня Європи запрацювала XIII Міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині».

Головною особливістю виставки є поєднання мистецької та туристичної складових різних куточків Полтавської області. Поруч з цим свій туристичний потенціал представляють фахівці з Тернопільського, Чернігівського, Чернівецького, Львівського і Харківського регіонів.

«Найголовніше те, що ми себе презентуємо, нашу культурну спадщину і туристичні маршрути. Для того, щоб інші регіони України їхали до нас, а ми до інших областей. Ба більше, нам потрібно робити обмін між самими собою. Власне, цей захід створений для розвитку внутрішнього туризму. Завтра у Гоголево буде круглий стіл, де з фахівцями обговорюватимемо наш туристичний потенціал.  Також презентуватимемо полтавський аеропорт, щоб зрозуміти, з якими країнами можна вибудовувати туристичні маршрути», – розповіла директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

На виставці-турсалон представлена і Полтавщина. За словами завідувачки філії Полтавського літературно-меморіального музею І. Котляревського Марини Голубничої, з полтавською культурою знайомились туристи з Ізраїлю, Вірменії, Грузії, Львівщини, Рівненщини, Луцька, Волині.

«Полтава істинно європейське місто. Тут є і гостинні музеї, чудова центральна частина, парки і сквери. Розповідаємо про полтавські музеї – Панаса Мирного, Володимира Короленка, Івана Котляревського, історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», Художній музей ім. М. Ярошенка»

«Україна обрала свій шлях, він тільки європейський. Сьогодні, спілкуючись з людьми, мені сказали, що серце Європи це Україна. Моя точка зору, впевнений, співпадає з усіма. Чому варто їхати на Полтавщину? У нас є полтавська галушка, Микола Гоголь, Іван Котляревський, два залізничні вокзали, які можуть приймати гостей, «Миргород-курорт», найгарніші дівчата, Бузковий гай, найкращий пам’ятник Івану Мазепі і багато іншого», – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

У рамках заходів на головній сцені відбувся святковий концерт Українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, який відзначає 40-річний ювілей. З цієї нагоди керівника хору «Калина» Григорю Левченку вручили медаль лауреата Всеукраїнської премії «Гордість України» Всеукраїнського благодійного фонду «Вдячність. Визнання. Нація».

До Полтави також приїхали делегації з Литви та Латвії. А засновник Литовського фонду «Єднання» Юліус Казенас вручив Григорію Левченку орден «За єдність».

На виставці-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині» можна дізнатись про полтавські туристичні маршрути, а й інших регіонів України. Зокрема, на Тернопільщині є чимало туристичних різновидів, які підійдуть для будь-кого.

«У нас є й активний туризмі, і подієвий, сакральний, природа, замки, архітектурна спадщина, спелеотуризм. Почаїв, Зарваниця, печери Млинки, Вертеба, Кришталева. У нас понад 30 замків, які наймасовіше відвідують туристи. Через нашу область проходить Дністровський каньйон, і починаючи з Франківської області туристи сплавляються аж до Хмельниччини. Зараз ми працюємо у напрямку повітроплавання», – розповів головний спеціаліст Управління з питань туризму Тернопільскої ОДА Богдан Муха.

У рамках другого дня виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині» 19 травня у Гоголеве Шишацького району відбудеться туристичний форум у Гоголівському культурному центрі на території Національного музею-заповідника М.В. Гоголя.

 

Перейти до вмісту