Ви тут:
Суспільство Україна 

“Індекс свободи преси” 2019 року: Україна посідає 102 місце у світі

За даними оцінки “Індекс свободи преси” 2019 року Україна посідає 102 місце серед 180 країн світу. Серед країн, що з нами межують: Словаччина — 35, Румунія — 47, Польща — 59, Угорщина — 87, Молдова — 91, Росія —149, Білорусь — 153.

“Сьогодні Світовий день свободи преси. Вільні та незаангажовані ЗМІ — незмінний елемент демократії та свободи слова. Жодне демократичне суспільство не може повноцінно існувати без доступу до прозорої та правдивої інформації. Справедливі та неупереджені державні інституції не можуть існувати без свободи преси”, – зазначає в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Рейтинг “Індекс свободи преси” базується на оцінці рівня свободи, кількості утисків, нападів, арештів та тиску, що здійснюється на журналістів. За час незалежної України журналісти неодноразово ставали жертвами замахів та вбивств.

“Кожен має право на свободу переконань і вираження поглядів, але свобода слова не дає морального права писати чи поширювати неправду. Це чому дуже важливо вміти визнавати власні помилки та не толерувати недоброчесних журналістів”, – додає Супрун.

Та закликає: Пишіть, читайте та поширюйте правду. Захищайте свободу преси, бо вільна преса — захищає нас від мороку брехні та напівправди.

поширити новину: