Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Головам полтавських рад показали, як розвивається ОТГ на Харківщині

21 травня відбувся навчальний візит в рамках програми «Маршрут успіху», проект ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України, організований Полтавським РВ АМУ до Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Тема візиту – ОТГ після об’єднання: переваги децентралізації та самостійного господарювання, здобутки та плани.

Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ, представила учасників заходу – це сільські, селищні, міські голови та їхні заступники, які на шляху об’єднання або перебувають в процесі створення ОТГ. Олександр Єсін, нововодолазький селищний голова, з приємністю відзначив, що радий бачити тут саме колег, практиків, які знають всі нюанси роботи в місцевому самоврядуванні.

Олександр Єсін ознайомив колег з реалізацією стратегії розвитку Нововодолазької ОТГ та розповів про шлях створення об’єднаної громади.

– Наша ОТГ створена 24 січня 2017 року з 5-ти сільських та однієї селищної ради. Остаточне рішення, що треба об’єднуватися прийшло після візиту з колегами до Польщі наприкінці 2016 року, – розповідає голова. – Населення ОТГ 19 тисяч осіб, 23 населених пункти. У нас створено 7 старостинських округів і ми єдині в Харківській області, які провели вибори старост.

Самостійне життя Нововодолазька розпочала з розробки стратегії розвитку громади, яку писали самостійно. Також голова зазначив, що протягом минулого року в громаді виконано 40% плану соцекономрозвитку, який розроблений на 2018-2020 роки.

Присутніх ознайомили і зі структурою надходжень до бюджету. Зокрема відмітили, що податок на доходи фізичних осіб – найсуттєвіша стаття доходів – 25,6%, наступна вагома стаття – рентна плата за видобуток вуглеводнів -11%.

В ОТГ також створено власний засіб масової інформації –  «Водолазький кур’єр».

У громаді приділяють чимало уваги розвитку культури, започатковуючи нові фестивалі; роботі комунальних підприємств, ремонту доріг, освітленню вулиць тощо.

Учасників Маршруту успіху ознайомили з діяльністю ЦНАПу Нововодолазької ОТГ, який надає близько 100 послуг, найпопулярніша з яких – оформлення біометричних закордонних паспортів.

Інклюзивно-ресурсний центр – заклад, яким по праву пишають в громаді. Створений на базі старої шкільної майстерні, нині це сучасний заклад, де виховують та навчають близько 30 дітей з особливими освітніми потребами.

Також полтавська команда оглянула комунальне підприємство Нововодолзаької ОТГ та придбану техніку.

Насамкінець учасники заходу обмінялися враженнями та розповіли, що здобули корисний досвід.

Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України