Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Фахівці Полтавського місцевого центру з надання БВПД надають роз’яснення щодо пільг для учасників бойових дій

Учасники бойових дій – це особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Такі особи потребують додаткового захисту з боку держави та суспільства, тому чинним законодавством для них гарантовані певні пільги та соціальні гарантії.

До таких пільг можна віднести:

  • Право на першочергове відведення земельних ділянок. Кожен учасник бойових дій має право отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га, для ведення садівництва – не більше 0,12 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,1 га, для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1 га. Для отримання земельної ділянки учаснику бойових потрібно визначитися із місцезнаходженням ділянки, від цього буде залежати до якого територіального органу потрібно буде звертатися із заявою. Інформацію про зарезервовані земельні ділянки для учасників бойових дій можна отримати на сайтах головних управлінь Держгеокадастру.
  • Право отримати кредит для забезпечення житлом, зокрема на його будівництво, на приєднання будинку до інженерних мереж, комунікацій, а також на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок. Такий кредит надається на пільгових умовах та погашається протягом 10 років, починаючи з 5го року після закінчення будівництва.
  • Право осіб з інвалідністю внаслідок війни на компенсацію своїх витрат на бензин при наявності особистого автомобіля. Особи з особливими заслугами перед Батьківщиною мають пільги у розмірі 50 літрів високооктанового бензину на місяць. Компенсації за бензин призначаються органами соціального захисту населення відповідного населеного пункту чи району в населеному пункті. Також учасники бойових дій мають право безкоштовного проїзду на громадському транспорті.
  • Право на державну підтримку для отримання професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах. У тому числі, така підтримка надається дітям учасників бойових дій, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років. Підтримка може надаватися у формі безкоштовного забезпечення підручниками, доступом в Інтернет, до систем баз даних в навчальних закладах, проживання в гуртожитках, виплати соціальної стипендії, повної або часткової оплати навчання за рахунок бюджетних коштів або шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти та ін.
  • Право на безкоштовне медичне лікування і обслуговування мають військовослужбовці, що отримали поранення під час бойових дій. Законом передбачено, що після закінчення основного курсу лікування ветерани війни можуть пройти безкоштовний оздоровчий і профілактичний курс в санаторії. Якщо учасник бойових дій відмовиться від оздоровчого лікування в санаторії, він може отримати грошову компенсацію.
  • Право на пільгове протезування. Особи з інвалідністю внаслідок війни мають право отримати протези для подальшої повноцінної соціалізації. Оплата протезування здійснюється урядом щорічно, але операції проводяться в порядку черги.
  • Право на 50% знижку з оплати домашнього телефонного зв’язку. Кожен учасник бойових дій має першочергове право на забезпечення телефонним зв’язком, а також 50% знижку на його оплату.
  • Право на дострокову пенсію. Пенсійний вік для учасників бойових дій знижено, він становить 55 років для чоловіків при наявності не менше 25 років стажу, 50 років для жінок, при наявності стажу не менше 20 років.

Крім того, реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).