Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Два роки тому у зоні АТО загинув полтавець Ростислав Чипенко

Сьогодні, 8 травня, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У пам’ятному заході взяли участь 50 сімей полеглих героїв, керівництво Міноборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони, Генерального штабу, Об’єднаного оперативного штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону та курсанти навчальних закладів столиці.

Сьогодні, 8 травня, Дзвін Пам’яті пролунав чотири рази.

У цей день в 2016 році віддали життя, захищаючи Україну від російського агресора:

Молодший сержант Заяць Петро Іванович.

Молодший сержант Нефедьєв Євген Іванович.

Старший солдат Півень Олександр Сергійович.

У 2017 році від підступного російського окупанта загинув український захисник, полтавець молодший сержант Чипенко Ростислав Анатолійович.

Як йдеться на сторінці “Книга пам’яті полеглих за Україну” у Facebook, Ростислав Чипенко народився 21 жовтня 1978 року у Полтаві. З дитинства мріяв бути військовим, але отримав цивільних фах. Працював таксистом. Мешкав із родиною в Гожулах.

Під час російської збройної агресії проти України у жовтні 2016 року вступив на військову службу за контрактом у 90-й окремий аеромобільний батальйон 81-ї окремої аеромобільної бригади. Спочатку служив у 1-ій аеромобільній десантній роті, але під час бойового злагодження на полігоні в Житомирі проходив курси саперів і захопився цією справою.

Написав рапорт і перевівся до саперного підрозділу.

Молодший сержант, старший сапер інженерно-саперного взводу 90 ОАеМБ. У березні 2017 року зі своїм підрозділом відбув на територію проведення антитерористичної операції, виконував завдання в Кураховому та Мар’їнці. Окрім виконання бойових завдань брав участь у налагодженні мирного життя мешканців звільнених від російсько-терористичних угруповань населених пунктів. Працював на розмінуванні кладовищ напередодні поминальних днів.

8 травня 2017 року близько 12:00, під час проведення дорозвідки поблизу села Славне Мар’їнського району, на території дачного масиву з боку окупованої Оленівки, ідучи попереду групи, підірвався на “розтяжці”. Прикривши собою чотирьох розвідників, зазнав мінно-вибухової травми та множинних осколкових поранень ніг і голови, був доставлений до медичного закладу. Медики провели реанімаційні заходи, але врятувати життя сапера не вдалося.

Похований 11 травня на Центральному міському кладовищі Полтави, на Алеї Героїв.
Залишилися батьки, дружина Алла Чипенко та троє дітей, — 13-річна донька Владислава і сини Артем та Денис, 8-ми та 6-ти років.

Указом Президента України № 363/2017 від 14 листопада 2017 року, “за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно)

У березні 2018 року, на визнання вагомих особистих заслуг перед Полтавщиною та Україною, за зразкове виконання військового і громадянського обов’язку, мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, занесений до Книги Пошани Полтавської обласної ради (посмертно).