Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Делегація з Малоперещепинської ОТГ побувала у Болгарії

Протягом кількох травневих днів в Болгарії перебувала делегація з Малоперещепинської об’єднаної територіальної громади (Новосанжарський район). Ініціатором вояжу стала громадська організація «Культурно-просвітницька громада болгар «Кан Кубрат».

Візит представників Новосанжарщини став черговим етапом плідної співпраці ОТГ з Полтавщини та давньої столиці Болгарії Пліска. Угоду про співпрацю між громадами було підписано минулого року, повідомляють у Полтавському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Цього разу полтавці на чолі з Анатолієм Трояном, головою ОТГ, взяли активну участь у святкуванні Дня Пліски. У насиченій програмі заходів були в тому числі відвідини комплексу, присвяченому Кирилу та Мефодію, творцям слов’янської азбуки, та урочистий концерт, під час якого й болгарські друзі мали змогу насолодитися піснями у виконанні самодіяльного ансамблю з Полтавщини.

Апофеозом урочистостей стало вручення Тонкі Начевій, меру Пліски символічної печатки. Точної копії персня Кубрата, Хана Великої Булгарії, останній притулок якого знаходиться саме в Малій Перещепині. Наступна зустріч представників споріднених громад відбудеться вже на початку червня. Тоді в Малоперещепинській ОТГ відбудеться фестиваль українсько-болгарської дружби.

«Ця невеличка громада має багато успіхів завдяки системній роботі в проектній діяльності. Нині триває робота з підготовки стратегічного плану розвитку, що проходить за участі радника з регіонального розвитку нашого Центру. В цьому важливому документі одним з головних напрямків є всебічний розвиток партнерських відносин з громадами країн Євросоюзу», – говорить Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС.