Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Чи варто довіряти дешевим аналогам дорогих ліків, – розповіли фахівці

Фармацевт Ганна Воронова пояснює, що оригінали завжди коштують набагато дорожче, тому що компанія, яка випускає препарати, намагається компенсувати у великому обсязі витрати на виробництво. Однак, дорого – не означає Добре. Дженерики коштують дешевше через те, що в їх створенні використовується ті ж діючі речовини, що і в оригінальних препаратах.

Є переконання, що дженерики не здатні забезпечити швидкий і легкий шлях до одужання. Але це помилка! У деяких випадках якісний аналог навіть краще допомагає пацієнтові, ніж дорогі таблетки, повідомляє ukrhealth.net

Щоб не нашкодити здоров’ю завжди консультуйтеся з лікарем. Просіть пояснити, чому саме цей препарат він виписує, чи є у нього дешеві аналоги, які мають ту ж ефективність. У більшості випадків заміна знайдеться, а значить, рахунок в аптеці буде скромнішим. Але все ж є деякі препарати, які не можна замінити.

Читайте також: Мити курку проточною водою небезпечно для здоров’я
Фахівці відзначають, що від самих бюджетних із дженериків частіше виникають неприємні побічні ефекти, так як виробник може додавати в них дешеві компоненти і якісь свої напрацювання.

– Не вибирайте найдешевший аналог навіть у порівнянні з іншими недорогими дженериками. Це може говорити про те, що виробник гарненько заощадив на компонентах, – пояснює Ганна Воронова.

У будь-якому випадку, людина купує найдешевші аналоги препаратів на свій страх і ризик. Якщо без цього не обійтися, то обов’язково повідомте свого лікаря, що п’єте дешевий аналог прописаного вам засобу.