Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Чотири роки тому у зоні АТО загинув кременчужанин Вадим Пугачов

Сьогодні, 16 травня, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У пам’ятному заході взяли участь керівництво Міноборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони, Генерального штабу, військовослужбовці Київського гарнізону, курсанти навчальних закладів, а також рідні та близькі.

Сьогодні, 16 травня, Дзвін Пам’яті пролунав шість разів.

У 2014 році від підступного російського окупанта загинув український захисник солдат Гіржеу Руслан Станіславович.

У цей день у 2015 році віддали життя, захищаючи Україну від російського агресора:

Лейтенант Закерничний Олександр Вікторович.

Солдат Чередниченко-Москаленко Сергій Юрійович.

Молодший сержант, кременчужанин Пугачов Вадим Володимирович.

Вадим Пугачов народився 13 березня 1975 року в Томську, звідки згодом його сім’я перебралася до Кременчука. Про це йдеться на сторінці “Книга пам’яті полеглих за Україну” у Facebook.

Освіту здобував у гімназії № 5, далі в СПТУ-22, де навчався за фахом кухаря. Під час служби в армії дислокувався у різних військових частинах Сімферополя, Кременчука та Кривого Рогу. Після закінчення військової служби понад 18 років пропрацював диспетчером газової служби, а згодом — підрядником у будівельній компанії, заочно навчався на психолога.

У серпні 2014 року призваний до Збройних сил України та направлений у 92-у окрему механізовану бригаду. Загинув 16 травня 2015 року близько 15:15 поблизу міста Щастя від шістьох кульових поранень, отриманих під час бойового зіткнення з російською диверсійно-розвідувальною групою на опорному пункті “Фасад” біля мосту. Внаслідок бою були затримані російські військовослужбовці Євген Єрофєєв та Олександр Александров, які належали до 3-ї бригади спеціального призначення збройних сил Російської Федерації.

У Вадима Пугачова залишилися дружина та син Кирило. Похований 19 травня на Свіштовському кладовищі в Кременчуці

Указом Президента України № 292/2015 від 28 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2015 р. нагороджений відзнакою “За вірність народу України” І ступеня (посмертно).

1 вересня 2015 року у Кременчуці на будівлі гімназії №5 імені Т.Г.Шевченка (провулок Героїв Бреста, 65) відкрили меморіальну дошку випускникам, які загинули під час антитерористичної операції на сході України, серед яких ім’я Вадима Пугачова.

Рішенням сесії Кременчуцької міської ради від 31 травня 2016 року вулицю Московську у Кременчуці перейменували на вулицю Вадима Пугачова.

У жовтні 2016 року поблизу міста Щастя Новоайдарського району Луганської області на опорному пункті “Фасад” відкрили пам’ятний знак загиблим військовослужбовцям 92-ї окремої механізованої бригади, серед яких ім’я Вадима Пугачова.

Цього дня у 2018 році загинули мужні захисники України:

Солдат Гундер Сергій Михайлович.

Матрос Рудь Дмитро Сергійович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта та поклали квіти до Стели пам’яті.