Ви тут:
Суспільство Україна 

Чого не варто робити у поминальні дні: точка зору Церкви

Починаючи з наступної після Великодня неділі традиційно вшановують пам’ять померлих рідних та близьких, у цей час також заведено відвідувати кладовища. Доволі часто поминальні зібрання не мають нічого спільного з благочестям, нагадують у ПЦУ. 

Церква наголошує, що найкращим виявом любові до померлих є молитва – найбільше і найголовніше, що ми можемо зробити для тих, хто відійшов до Господа. 

“Місце поховань є особливим для християн, де недопустимо вживати спиртні напої, влаштовувати застілля та палити цигарки. Історично цвинтарем називається територія навколо православного храму, а, отже, поведінка на кладовищі та в храмі не має відрізнятися”. 

Також у поминальні дні українці вшановують пам’ять своїх рідних та несуть на їхні могили штучні квіти, не задумуючись над тим, яку небезпеку вони собою уособлюють. Після спалювання пластикових квітів та вінків виділяється велика кількість токсичних речовин, розкладання яких у ґрунті триває упродовж сотень років.

“Варто пам’ятати, що пластикове сміття – це, перш за все, шкода для природного довкілля, створеного Богом, та велика небезпека для здоров’я і життя людей. Церква закликає відмовитися від екологічно шкідливих пластикових квітів на кладовищах, оскільки вони не мають нічого спільного з християнською вірою і не допоможуть спочилому в осягненні Царства Небесного. Душі наших померлих близьких не потребують матеріальних нагород. Найкращим виявом пам’яті та любові до рідних будуть ваші відкриті серця та щира молитва за упокій душі”, – наголошують священослужителі.