Ви тут:
Спорт Суспільство 

Чемпіонат України з мотоболу: розклад першого туру

Нова національна першість стартує у Вознесенську.

Як розповіли у Федерації мотоциклетного спорту, чемпіонат – 2019 розпочнеться у суботу, 18 травня. У Вознесенську місцевий «Восход» прийматиме «Ниву» з Вишняків.

Через тиждень, 25 травня, до змагань приєднається Полтавщина – у Мачухах  зіграють місцева «Дружба» та «Колос» (Стовбина Долина).

Нарешті, 1 червня у Вишняках відбудеться матч «Нива» – «Дружба».

Мотобол — винятково європейський вид спорту. Нині мотобольні змагання проводяться у Франції, Німеччині, Нідерландах, Білорусі, Литві, Україні та Росії.

Гра проводиться на полі розміром з футбольне, яке, однак, має невеликі відмінності у вигляді: відсутнє центральне коло, воротарський майданчик має форму півкола. Покриття поля зазвичай не ґрунтове, а гареве або асфальтове. Асфальт трохи посипають піском для поліпшення маневреності мотоцикла. Грають м’ячем, розміри якого значно більші за футбольний. У кожній команді 5 гравців — воротар та 4 польових гравці на мотоциклах.

Мотобольний мотоцикл мало відрізняється від звичайного кросового мотоцикла. Зміни стосуються лише важелів управління (оскільки одна нога мотоболіста зайнята м’ячем) і установки на переднє колесо дуг для ведення м’яча.