Ви тут:
Відео Суспільство Цікавинки 

Біоінженери виведуть трансплантологію на новий рівень (ВІДЕО)

Нещодавно ізраїльським науковцям вдалося надрукувати на 3D-принтері перше в світі живе серце. Тепер же вчені створили заплутані судинні сітки, які здатні імітувати природні “тунелі” для крові, лімфи та інших життєво необхідних рідин. Про це повідомляє “24 канал“.

В ході дослідження біоінженери створили гідрогелеву модель повітряного мішка, що імітує легені, у якого дихальні шляхи доставляють кисень в кровоносні судини.

Також фахівці провели експерименти на мишах, яким були імплантовані біонадруковані конструкції з використанням клітин печінки.

Дослідники відзначають, що однією з найбільших перешкод до створення функціональних замінників тканин була нездатність надрукувати складну судинну мережу, яка служить для транспортування поживних речовин всередині організму.

Співробітники Університету Райса запевняють, що розроблені ними органи містять незалежні судинні мережі – кровоносні судини в легенях і жовчних протоках та кровоносні судини в печінці. Ці мережі переплутані як фізично, так і біохімічно, а їх архітектура пов’язана з функцією тканин.

“Кінцевою метою команди біоінженерів є можливість біодруку здорових і функціональних органів з використанням власних клітин пацієнта. Як результат, при їх пересадці у людини не повинно виникати відторгнення. Також це усуває потребу в донорах”, – йдеться у повідомленні.