Ви тут:
Суспільство Україна 

Більшість православних українців підтвердили свою належність до ПЦУ, – соціологи

Майже 50% громадян нашої держави підтверджують свою належність до ПЦУ. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке в травні провів Київський міжнародний інститут соціології.

Результати опитування засвідчили, що до Української Православної Церкви себе зарахували 48,8% респондентів. Саме така кількість опитаних дала ствердну відповідь на питання соціологів «До якої конфесії або релігії, якщо така є, Ви себе відносите?» і уточнюючого питання «А до якої саме Православної Церкви Ви себе зараховуєте?» у тому випадку, якщо респондент обирав варіант «Православна Церква».

Загалом, соціологи враховуючи відповіді респондентів на обидва запитання, зафіксували такі результати: Православна Церква України – 48,8%; Православна Церква, але без конкретизації Патріархату – 16,3%; Українська Православна Церква Московського Патріархату – 14,2%; Українська Греко-Католицька Церква – 8,8%; вважають себе атеїстами – 4,3%; інші конфесії сумарно назвали 4,9%; важко сказати/відмова відповідати – 2,7%.

Опитування було проведене у період з 12 по 18 травня 2019 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews). Опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.