Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Базовий дохід не вирішить проблеми бідності, – вчені

У британському аналітичному центрі New Economics Foundation дослідили 16 проектів базового доходу по всьому світу і дійшла висновку, що ідея про регулярну безоплатну грошову допомогу всім членам суспільства нежиттєздатна.

Про це йдеться у дослідженні New Economics Foundation, передає Еспресо.

Дослідники проаналізували проекти як в бідних країнах (Індії та Кенії), так і в заможних (США і Канаді).

“У довгостроковій перспективі працювати не зможе жодна версія базового доходу”, – стверджують вчені.

Прихильники таких виплат стверджують, що це допоможе вирішити проблему бідності і нерівності, коли автоматизація праці знищить деякі професії та робочі місця.

Але наявність гарантованих виплат у суспільстві ставить під загрозу розвиток інфраструктури, сфери послуг і технологій, кажуть аналітики. Більшість людей може просто перестати працювати, і тоді поділ у суспільстві стане ще більш помітним, ніж зараз.

У Фінляндії експеримент з базовим доходом тривав два роки і завершився на початку 2019 го. Влада країни вирішила його не продовжувати. Люди, які брали участь у проекті і отримували гарантовані 560 євро в місяць, залишилися незадоволені: хтось втратив мотивацію до пошуку роботи, а хтось відчув себе невдахою.

Гроші, які повинні піти на базовий дохід, краще вкласти в реформування систем соціального захисту і поліпшення суспільних послуг, кажуть вчені.

Перейти до вмісту