Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Антипасха – що це означає

Наступна неділя після Великодня називається Антипасхою. Звідки така назва? Які традиції пов’язані з цим днем, окрім поминання померлих родичів? Чи слід вдруге пекти паску, як це роблять в деяких місцевостях? Про це розповідає духовенство Свято-Михайліського кафедрального собор ум. Житомира.

Вдруге на цей день паску пекти та благословляти не потрібно, оскільки цей день не є днем Воскресіння Господнього, але лише спомином про нього.

Антипасха – древня церковна назва наступної неділі після Великодня. По іншому – Фомина, або ж Провідна неділя. Назва дня походить з грецької: слово “анти” – означає замість або на місце [Пасхи]. Себто, Антипасха – це Друга, чи Нова Пасха, неділя Оновлена або Нова. Вона закінчує цикл тижневого святкування Великодня, символізуючи собою вічну Пасхальну радість для всього людства.

Богослужіння Антипасхи пов’язане зі спомином з’явлення воскреслого Спасителя спочатку апостолам, серед яких не було апостола Фоми, а потім і зустрічі Христа з Фомою, який поставив Вокресіння під сумнів (Ін. 20:19-31). Увійшовши крізь зачинені двері, Господь тоді показав Фомі Свої рани, таким чином довівши, що після Свого Воскресіння Він мав не примарну чи уявну плоть. Тоді ж Спаситель проголосив відоме: «Ти увірував, бо побачив. Блаженні, що не бачили й увірували! » (Ін.20:29) Ці слова стосуються не лише апостола Фоми, але й кожного християнина.  

Цього дня молодь влаштовувала гуляння, де нерідко знаходила собі пару. Від цього дня церква також починає справляти вінчання. 

поширити новину: