Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“6 грн – це мінімальний тариф, за яким можуть працювати приватні перевізники”, – асоціація перевізників

З 11 травня у Полтаві приватні перевізники не вийшли на більшість маршрутів після того, як у міській раді вимагали підвищення вартості проїзду. У робочу суботу зупинки громадського транспорту були переповнені людьми, на маршрути вийшов лише комунальний транспорт — тролейбуси і приміські автобуси.

На засіданні профільної комісії у міській раді у суботу повідомили, що 85% перевізників написали заяви про відмову від маршрутів. А з числа усіх тролейбусів, які працювали від самого ранку, 3-є – зійшли з маршрутів через виламані двері і поручні.

13 травня у коментарі “Новинам Полтавщини” директор ТОВ “Євробус-Полтава” Михайло Костов розповів, що усі 10 приватних перевізників, які обслуговували міські маршрути, написали заяви.

На сьогоднішній день перевізники відмовились від усіх маршрутів, які вони обслуговували. Тариф у Полтаві не змінювався з 2015 року. З того часу мінімальна заробітна плата зросла в 4 рази. Тариф у 4 грн закладений при мінімальній зарплаті – 700 грн, сьогодні вона вже 4200 грн. Є ринок, економіка, вартість палива, заробітна плата, які реально впливають на вартість проїзду. Олександр Шамота говорить, що спочатку повинна бути якість, а потім тариф. Це неможливо, адже все взаємопов’язано. Першим має бути тариф, після того вже можна говорити про якість. А не маючи належного тарифу, про яку якість обслуговування йде мова”, – стверджує Михайло Костов.

Читайте також: У понеділок транспорт повинен виїхати на маршрути  – шантаж залиште для інтриганів з музею”, – Олександр Шамота закликав страйкуючих перевізників до діалогу

За його словами, ще 8 місяців тому перевізники надали розрахунки до міської ради для тарифу у 5 грн. Але і його не затвердили.

“Наразі 6 грн — це мінімальний тариф, за яким приватні перевізники хоч якось, але можуть працювати”, – запевнив Михайло Костов.

Щодо комунального транспорту на засіданні профільної комісії у міській раді 10 травня директор КП «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев розповів, що собівартість перевезень в електротранспорті склала 8 млн 253 тис. грн (за 1 людину – 3, 83 грн). Собівартість в автобусах – 1 млн 44 тис. грн (за 1 людину – 4,82 грн).

Довідково: Асоціація перевізників Полтавщини була створена 8 років тому. До неї входять полтавські перевізники, які обслуговують міські і приміські маршрути.

поширити новину: