Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

10 травня полтавський 16-й окремий мотопіхотний батальйон відзначить 5 років з часу створення

П’ять років тому офіційно був сформований 16-й окремий мотопіхотний батальйон — бойовий підрозділ, який за час існування показав професійну та результативну бойову підготовку, відвагу та мужність на бойових позиціях в зоні АТО/ООС, заслужив авторитет в системі ЗСУ. Про це йдеться на сторінці військової частини у Facebook.

16-й ОМПБ сформували на базі батальйону територіальної оборони Полтавської області. Це був окремий батальйон, створений на Полтавщині, який надалі ввійшов до складу 58-ї окремої мотопіхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. Формування батальйону розпочалося 28 квітня 2014 року. Першим місцем дислокації став тимчасовий військовий табір, обладнаний на території військової частини в Полтаві (навчально-тренувальний центр військ зв’язку Збройних сил України).

Одним з місць святкування 5-річчя створення 16 ОМПБ 10 травня 2019 року стане територія 179-го об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку в структурі Збройних сил України (м. Полтава, вул. Зіньківська, 44, колишнє Полтавське вище військово командне училище зв’язку). Оргкомітетом підготовлений та узгоджений з командуванням центру сценарій проведення заходу з нагоди 5-ої річниці батальйону.

Початок заходу 10 травня 2019 року о 8:30 (покладання квітів, молебень на алеї Героїв АТО на міському Центральному кладовищі, зупинка вул. Боженка), закінчення заходу 12:00 годин.

Проведення урочистого заходу відбудеться на території центру о 10:00. Зустріч військовослужбовців, ветеранів батальйону та гостей заходу біля КПП центру о 9:30 годин.

На захід будуть запрошені представники МО України, 58 ОМБр, 16 ОМПБ, Полтавського ОВК, депутати Полтавської обласної ради, народні депутати України, командири батальйону різних періодів, представники громадських, благодійних та волонтерських організацій.

“Планується відкриття пам’ятної дошки на приміщенні казарми, де проходило формування 16 ОМПБ, перегляд фотовиставки про історію формування та бойовий шлях батальйону, огляд експозиції музею історії військ зв’язку, фотографування та нагородження учасників заходу. Запрошуємо всіх бажаючих, які мають історичне ставлення і взаємозв’язок з 16 ОМПБ взяти участь в даному заході. Прохання іногородніх гостей заздалегідь продумати і потурбуватися про зворотні квитки додому, ночівлю, харчування і розваги після проведення урочистого заходу”, – йдеться у повідомленні.